Kiiev kavandab mobilisatsiooni ja taastab ajateenistuse

Ukrainas on tuleval aastal kavas läbi viia mobilisatsioon kolmes etapis ja taastada ajateenistus, teatas Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu sekretär Oleksandr Turtšõnov.

Samal teemal

Ossinovski: teen ise ettepaneku anda Andrei Ivanovile kodakondsus eriliste teenete eest (8)

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski teatas, et teeb ise valitsusele ettepaneku anda kirjanik Andrei Ivanovile kodakondsus eriliste teenete eest, kuivõrd siseministeerium ega kultuuriminister ei ole selles osas samme astunud.

ARVAMUS

Alari Rammo: riigikogu eetikakoodeks – ampull või furunkel? (2)

Aastaid arutatud parlamendiliikme käitumisjuhis sai sel nädalal valmis ja vanematekogu heakskiidu. Mis siis nüüd?

EESTI UUDISED

Tšehhi suursaadik andis kahele Pärnu kunstikooli õpilasele üle aukirja

Kaks Pärnu kunstikooli õpilast olid üllatunud, kui Tšehhi vabariigi suursaadik Eestis Richard Kadlčák neile ise näitusetöö eest aukirja üle andma tuli.

MAJANDUS

EMT-st ostetud iPhone’id on tänasest lukuvabad

Eesti Telekom teatas, et alates tänasest on kõik EMT ja Elioni poolt seni müüdud ja ka müügile jõudvad Apple iPhone mudelid võrgulukust vabastatud.

VÄLISMAA

Kiiev kavandab mobilisatsiooni ja taastab ajateenistuse

Ukrainas on tuleval aastal kavas läbi viia mobilisatsioon kolmes etapis ja taastada ajateenistus, teatas Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu sekretär Oleksandr Turtšõnov.

SPORT

Kalev/Cramo pidi tunnistama Tarva nappi paremust (4)

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi pidi laupäeval olude sunnil pidama kaks kohtumist ning kui esimeses – Ühisliiga mängus Riia VEF-iga – saadi võit, siis Eesti karikavõistluste poolfinaalis jäädi 73:74 alla kodupubliku ees mänginud Rakvere Tarvale.

KULTUUR

Sirp: Hea aasta, kuigi kummaliselt eskapistlik

Kui vaadata, milline kultuurivaldkond on Eestis sel aastal kõige enam olulisi teemasid avalikku arutellu toonud, siis ei ole see paraku Eesti nüüdiskunst, vaid nüüdisteater. Mõelgem kas või siiani kestvale lainetusele, mis järgnes avalikkuses seni suuresti maha vaikitud haigusele, depressioonile pühendatud Tallinna Linnateatri ja draamateatri kaksiklavastusele "Varesele valu ..." ja "Harakale haigus ...".

TEADUS

Euroopa suurkiskjate käpp käib hästi

Enamikku Euroopast hõlmanud suuruuringu kohaselt käib suurkiskjate käpp maailmajaos suhteliselt hästi – stabiilne või tõusuteel on nii pruunkarude, ilveste, kaljukasside kui hallhuntide arvukus. Tulemused vihjavad, et suurkiskjate kaitsmiseks ei tule neid alati inimpopulatsioonist täielikult eraldada.


MENU.ERR.EE

Piret Kalda ja Anne Reemann tõestasid, et on suurepärased laulukirjutajad ja muusikud (1)

Näitlejad Piret Kalda ja Anne Reemann tõestasid, et on ka andekad muusikud ja esitasid esmakordselt teleekraanil enda loomingut.

TOIMETAJA SOOVITAB!

Michael Jacksoni endine tantsija õpetas "Aktuaalse kaamera" reporterile meistri originaalkoreograafiat

Peaaegu kõikidel Michael Jacksoni kontserttuuridel üles astunud tantsija-koreograaf LaVelle Smith valmistab praegu Tallinna vaatajatele ette grandioosset etendust, mis on pühendatud popmuusika kuningale.


VIIMASED 30 UUDIST

Viimase 24h uudised