;

Ukrainasse sõdima minemine võib kaasa tuua üsna tõsised tagajärjed (3)

Ida-Ukrainas sõdib vabatahtlikuna Azovi pataljoni ridades Soomes ajateenistuse läbinud mees, kellel on nii Soome kui Rootsi kodakondsus, teatas ajaleht Dagens Nyheter. Teadaolevalt pole Eestist keegi vabatahtlikuna Ukrainasse sõdima läinud.

Samal teemal

Eesti kultuuriesindajad välismaal: Kristi Roosmaa Tootell, New York

Kultuuriportaal küsis kõigilt Eesti kultuuriesindajatelt välisriikides, millised olid nende lõppenud aasta suurimad ettevõtmised ning mida plaanitakse alanud aastaks. Kokku on meil seitse kultuuriesindajat, lisaks kaks Eesti Instituudi oma. Täna valgustab oma tegemisi kultuurireferent New Yorgis Kristi Roosmaa Tootell.

ARVAMUS

Anna-Maria Penu: moslemid on pahad (2)

Päev pärast Pariisi: Ärkan. Lülitan sisse arvuti ja loen eestikeelses interneti keskkonnas liigeldes, et moslemid on pahad, moslemid on pahad, moslemid on pahad, võtan lonksu kohvi, moslemid on pahad, sest on laisad ja kasutavad ära Euroopa heaoluühiskondi, mille hüved on siiski mõeldud ainult õigetele eurooplastele.

EESTI UUDISED

Lätlane üritas kilo kokaiini Argentinast Eestisse toimetada Uuendatud 19:14

Eelmisel nädalal pidas maksu- ja tolliamet (MTA) Tallinna lennujaamas kinni narkomuula. Argentinast saabunud Läti kodanik püüdis oma kõhus Eestisse toimetada ligikaudu kilo kokaiini.

MAJANDUS

Eesti kosmeetikatootjate hulk aina kasvab

Eestis toodab kosmeetikat juba enam kui 30 ettevõtet ning tegijaid tuleb turule aina juurde. Laia kodumaise kosmeetikavaliku tõestuseks on täna Tallinnas uksed avanud kauplus, mille lettidelt vaid Eesti kosmeetikatööstuse toodangut leiabki.

VÄLISMAA

Kreeka rahandusminister: me ei pea "troikaga" võlakõnelusi (1)

Värske Kreeka rahandusminister Yanis Varoufakis teatas täna, et Ateena valitsus ei ole nõus pidama läbirääkimisi Euroopa Liidu, Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) ja Euroopa Keskpanga audiitorite nn troikaga.

SPORT

Zahkna oli sprindis viies, EM-tiitel läks Prantsusmaale

Otepääl toimuvatel laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlustel sai Rene Zahkna meesjuunioride 10 km sprindis viienda koha.

KULTUUR

Eesti parima näituse korraldaja: jätkasime Lennart Meri poolelijäänud tööd

Muuseuminõukogu tunnistas 2014. aasta parimaks näituseks Rannarahva muuseumi "Hõbevalgeim. Rävala hiilgeaeg". Parima püsiekspositsiooni auhinna sai SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumide "Olen alati siin. Ilon".

TEADUS

Tehnikaülikooli teadlased töötasid välja unikaalse meetodi nanokiu tootmiseks

Tallinna tehnikaülikool (TTÜ) on välja töötanud unikaalse elektroketruse meetodi, mille abil saab tulevikus toota suurel hulgal ülipeenikest lõnga ehk nanokiudu.

MENU.ERR.EE

Palverändur Aivar Loopalu: moslemiks saamine oli ainuõige valik

Noor Eesti mees Aivar Loopalu viibis 15 kuud Egiptuses, õppides araabia keelt ja islamit. Varem on ta läbinud misjonäri lühikursuse Malaisias. Nüüd käis ta palverännakule Mekas.

TOIMETAJA SOOVITAB!

Pentagon tahab NATO-le paremaid relvi kui Hiinal ja Venemaal (4)

USA asekaitseminister Robert Work kutsus eile NATO liitlasi üles välja arendama ja tootma innovaatilisemaid relvi ja ütles, et on vaja südikalt tegutseda, et püsida eespool kiiresti relvastust arendavast Hiinast, Venemaast ja teistest riikidest.


VIIMASED 30 UUDIST

Viimase 24h uudised