Valitsus eraldas päästjate Nepali saatmiseks 91 300 eurot (2) Uuendatud 21:12

Valitsus otsustas tänasel erakorralisel sidevahendite teel toimunud istungil eraldada reservist 91 300 eurot päästemeeskonna lähetamiseks Nepali.

Samal teemal

Video: ministeeriumile teadaolevalt on Nepali maavärinas hukkunud üks Eesti kodanik Uuendatud 15:56

Välisministeeriumile on praeguseks teada 30 Eesti kodaniku viibimine Nepalis, 25 inimese kohta on ministeerium saanud kinnituse, et nemad on looduskatastroofist pääsenud. Välisministeerium on aga saanud info ühe Eesti kodaniku hukkumisest. Eesti saadab Nepali appi oma päästemeeskonna.

ARVAMUS

Mihkel Pukk: aktsiisitõusu asemel tuleks kehtestada hoopis õiglased keskkonnatasud (1)

Eelmise riigikogu koosseisu viimastel päevadel palju kõneainet pakkunud keskkonnatasud pole huvitaval kombel riigieelarvesse lisavahendite leidmisel kõne alla tulnud. Vaatamata töösturite pingutustele näidata, kui palju keskkonnatasude osas king juba pigistab, on tegelikkus vastupidine.

EESTI UUDISED

Jaan Künnap: osa Nepalis olnud alpiniste jääbki kadunuks (1)

Alpinist ja 6 aastat Pamiiris elukutselise päästjana töötanud Jaan Künnap ütles, et osa neist alpinistidest, kes Nepali tabanud maavärina ohvriks langesid, ei leita mitte kunagi.

MAJANDUS

Lätis kütuseaktsiisi ei tõsteta, muutub hoopis alkoholi maksustamine

Aktsiisipoliitika Balti riikides on erinev - Läti ei plaani tõsta kütuseaktsiisi, kinnitavad sealse rahandusministeeriumi eksperdid. Küll aga muutub aasta teisest poolest põhjalikult alkoholi maksustamine.

VÄLISMAA

Ekspert: põgenikekriisi lahendamiseks tuleb vastutegevus viia Vahemere teisele kaldale (2)

Itaalia eksperdi Stefano Silvestri arvates tuleb Vahemere põgenikekriisi lahendamiseks kontrolli alla võtta kogu migrantide teekond ehk Euroopa Liidu vastutegevus tuleb viia Vahemere teisele kaldale.

SPORT

Aeglaselt käivitunud Kalev/Cramo võttis kindla võidu

Eesti meeste korvpallimeistrivõistluste poolfinaalseerias sai tiitlikaitsja Kalev/Cramo avakohtumises kodus 78:56 (12:20, 31:9, 18:16, 17:11) jagu Rapla Tycost.

KULTUUR

Live-elamus: Owen Palletti ja Magma - näidis-kunstrokkarid Jazzkaarel

Klassikaraadio saates Fantaasia saates kõlab tihti lööklause "Sealt, kus lõpeb klassika, algab lihtsalt muusika". Sama kehtib ka Jazzkaare tänavuse festivali kohta osade esinejate kaasamise põhjal, ainult et asenda "klassika" teadagi-mis-žanrinimetusega. Juba 1960ndate lõpust, mil Lääne jazz-festivalid kaasasid oma koosseisu muusikaliselt edumeelse suunitlusega rock-bände nagu Frank Zappa Mothers of Invention, on üsna ootuspärane, et džässipublikule peetakse sobivaks ka alternatiivsemat sorti "pop"-muusikat.

TEADUS

Video: Kuulutati välja tänavused õpilaste parimad teadustööd

Aasta olulisemal õpilasteaduse sündmusel Õpilaste Teadusfestivalil valiti õpilaste teadustööde riikliku konkursi võitjad. Samuti selgusid Eesti esindajad Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil ning maailma suurimal õpilaste teadusprojektide konkursil Intel ISEF USAs.

MENU.ERR.EE

Henrik Kalmet: tahaksin sattuda portaali uudised.err.ee!

Mõne päeva pärast on Henrik Kalmetit võimalik taas näha stand-up'iga esinemas, seekord Talinn Comedy festivalil 28.-30. aprillil 2015, kus ta esineb Comedy Gala'l Nordea kontserdimajas. Seal on kohal kõik Eesti huumoritipud. Kalmet leiab, et kolleegidest parimad on Peeter Oja ja Ott Sepp.

TOIMETAJA SOOVITAB!

Peter Pomerantsev: narratiivide võitlust Kremliga pole võimalik võita (11)

Lõputu narratiivide võitlus, tõdede tõestamine on just see, mida Kremli võimuladvik tahab ning kui Lääs sellega kaasa läheb, on ta kaotanud, leiab teleprodutsent ja tunnustatud kolumnist Peter Pomerantsev.


VÄRSKED RAADIOKLIPID: KUULA

VIIMASED 30 UUDIST

Viimase 24h uudised