Ebolasse on nakatunud üle 10 000 ja surnud ligi 5000 inimest maailmas

Ebola palavikku nakatute arv on ületanud 10 000 piiri ja viiruse ohvriks on langenud juba 4992 inimest, on öeldud Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) uues raportis.

Samal teemal

Rõivas: ma ei näe nii tõsist kriisi, et valitsus peaks laiali minema (18)

Reede hilisõhtul tagasi Tallinna saabunud peaminister Taavi Rõivas ütles lennujaamas ajakirjanikele, et ta ei näe ühe Facebooki postituse pinnalt tekkimas niivõrd tõsist kriisi, et selle tõttu peaks valitsus oma koostöö lõpetama. Samas tunnistas ta, et tõsiseid jutuajamisi seisab ees mitmeid.

ARVAMUS

Piiskop Philippe Jourdan: homoseksuaalides tuleks näha inimest, mitte eluviisi esindajat (15)

Katoliku kiriku apostellik administraator Eestis, piiskop Philippe Jourdan ütleb ERR-i uudisteportaalile antud intervjuus, et homoseksuaalidesse tuleks suhtuda inimestena, mitte seksuaalsete olenditena – Euroopa aga peaks vaeste riikide pagulasi senisest avatumalt vastu võtma. Äsja Vatikanis korraldatud ja meedias ennatlikult revolutsiooniliseks nimetatud sinodil arutati tema sõnul homoseksuaalsusest olulisemaidki küsimusi. Veel tuleb juttu muu hulgas Eesti kooseluseadusest ja Põhjamaade luteri kirikust.

EESTI UUDISED

Balti ja Poola saadikud kinnitasid koostöövalmidust elektrivõrkude lahutamisel Venemaast

Laupäeval Narvas kohtunud Balti riikide ja Poola parlamentide Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehed kinnitasid koostöövalmidust Baltimaade elektrivõrkude lahutamisel Venemaast energiajulgeoleku tagamiseks.

MAJANDUS

EG Võrguteenus: Balticconnectori rajamiseks on vajalik tegevusloa pikendamine

Eesti gaasivõrgu süsteemihalduri AS EG Võrguteenus tegevusluba võrguteenuse osutamiseks lõpeb 31. detsembril 2014 ja tänastes tingimustes on uue tegevusloa õigeaegne saamine seoses seadusemuudatustega ebatõenäoline, teatas ettevõtte juhatuse esimees Sergei Jefimov.

VÄLISMAA

Eriteenistus eitab häkkerite sissetungi Ukraina keskvalimiskomisjoni infosüsteemi

Ukraina julgeolekuteenistus (SBU) lükkas ümber teated, et häkkeritel õnnestus tungida riigi keskvalimiskomisjoni infosüsteemi.

SPORT

Flora säilitas võiduga Narvas tiitlilootused

Jalgpalli Premium liigas sai Tallinna Flora võõrsil 5:2 jagu Narva Transist ja on kaks vooru enne meistrivõistluste lõppu liidrist Tallinna Levadiast kahe punkti kaugusel.

KULTUUR

Okupatsioonide muuseumis näeb täna ja homme tasuta näitust rahvusvähemustest ja sisserännanutest (5)

Seoses Eestis viimastel päevadel aktuaalseks saanud rahvusvähemuste ja sisserännanute teemaga otsustas Okupatsioonide Muuseum, et avab teadlikkuse tõstmiseks erakorraliselt sel nädalavahetusel kõikidele tasuta külastamiseks oma uksed.

TEADUS

Maailma rahvastik hakkab sajandi lõpul kahanema

Maakera elanike arv hakkab sajandi lõpus kahanema, prognoosivad rahvusvahelise rakendussüsteemide instituudi teadlased oma uues raamatus.


MENU.ERR.EE

Radari meeletu kuulsus Venemaal: kolm kontserti päevas ja hulluvad naised

Endine basskitarrist Vladimir Šeripov meenutas, et Jaak Joala hullutas oma muusikaga paljusid nõukogude naisi ning pidi seetõttu pärast kontserti tihti kõrvalukse kaudu põgenema.

TOIMETAJA SOOVITAB!

Ilves: Eesti ja Türgi naabruses on julgeolekuolukord dramaatiliselt muutunud (4)

Kohtumisel Kadriorus visiidile saabunud Türgi presidendi Tayyip Erdoganiga ütles president Toomas Hendrik Ilves, et Eesti ja Türgi on mõlemad NATO piiririigid, kelle naabruskonnas on julgeolekuolukord dramaatiliselt muutunud.


ERR.ee otseülekanded

24. oktoobril kell 19 - Jalgpall: Tallinna FC Infonet – Tallinna FC Levadia
2. novembril kell 13 - Jalgpall: Tallinna FC Levadia – Jõhvi FC Lokomotiv

Kuula värskeid raadiouudiseid - kliki siia!

VIIMASED 30 UUDIST

Viimase 24h uudised