USA väed jäävad Balti riikidesse ka järgmiseks aastaks (2)

USA väed jäävad Balti riikidesse ja Poolasse ka järgmiseks aastaks, kuna pinged Venemaaga püsivad, teatas Euroopas paiknevate USA maavägede komandör kindralleitnant Frederick Ben Hodges.

Samal teemal

Uuring: ETV venekeelset kanalit vaataks üle kahe kolmandiku kohalikest venelastest (11)

Inimõiguste instituudi ja Turu-uuringute AS-i uuringu kohaselt vaataks ETV venekeelset kanalit üle kahe kolmandiku Eesti vene keelt emakeelena kõnelevatest inimestest.

ARVAMUS

Kaspar Jõgeva: nüüdismeedia õitseng maksab ühe euro (4)

Rain Kooli rääkis oma kommentaaris hiljuti nüüdismeedia loojangust. Loojang pole paratamatu, vaid ühiskondlik valik. Selle asemel, et ekspluateerida internetti kui vahendit, lastakse vahendil ekspluateerida ennast. Interneti võiks Eestis aga taltsutada, keelustades tasuta meediateenuse osutamise*, kirjutab meediatööstuse magistrant Kaspar Jõgeva.

EESTI UUDISED

Põlvamaal hukkus kahe auto kokkupõrkes noormees

Pühapäeva õhtul juhtus Põlvamaal Mikitamäe vallas raske liiklusõnnetus, kus kahe sõiduauto kokkupõrkes hukkus 20-aastane kohalik noormees.

MAJANDUS

Tallinna Sadam: parvlaevaühenduse hanke võit oli meile üllatus

Tallinna Sadam tutvustas Saare maavalitsuse korraldatud konverentsil esmakordselt ka saarlastele endile, millised laevad hakkavad 2016. aasta sügisest sõitma mandrilt Saaremaale ja Hiiumaale. Hanke võit tuli ettevõttele üllatusena ja seetõttu saavad saarlased-hiidlased oma liinidele taas täiesti uued laevad, mis praegusega võrreldes tulevad pisut pikemad, laiemad ja madalamad.

VÄLISMAA

Steinmeier: Ukrainast ei saa NATO liige ja ELi saamisest on praegu vara rääkida (17)

Saksamaa välisminister Frank-Walter Steinmeier ütles Spiegelile, et ta ei näe Ukrainale kohta NATOs ning ka ELi liikmelisuse perspektiivi üle pole tema arvates praegu mõtet spekuleerida.

SPORT

Pohlaku kriitika: Eesti mängijad peavad olema ambitsioonikamad

Eesti Jalgpalli Liidu presidendi Aivar Pohlaku sõnul jääb liiga suurel hulgal meie jalgpalluritel puudu ambitsioonist.

KULTUUR

PÖFFi pärlid: kas ja kuidas astuda vahekorda

Kultuuriportaali toimetaja soovitab vaadata kaht PÖFFil linastuvat ja loodetavasti tulevikus taas kodustel kinoekraanidel näidatavat teost.

TEADUS

Tiibeti kiltmaad aitas asustada oder

Tiibeti kiltmaal, n-ö maailma katusel, mitu kilomeetrit merepinnast kõrgemal on elanud inimesi juba vähemalt 20 000 aastat tagasi. Elada ei ole seal kerge, sest õhk on hõre ja ilm on tihti väga külm. Seetõttu ei kujunenud seal pikka aega siiski välja püsiasustust.


MENU.ERR.EE

Kontsertvideo: Indie-staarid Tenfold Rabbit rokkisid raadiomajas

ERR.ee meelelahutusportaalis Menu oli laupäeval otseülekanne indie-bändi Tenfold Rabbit plaadiesitluskontserdist, mis toimus raadiomaja 1. stuudios.

TOIMETAJA SOOVITAB!

Stoltenberg: Baltikumis on Vene sõjalennukitega seotud intsidentide arv kasvanud kolm korda (1)

Eestisse visiidile saabunud NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles Ämaris peetud pressikonverentsil, et Venemaa tegevus NATO õhuruumi ümbruses on tänavu kasvanud 50%, kuid Baltikumi piirkonnas lausa kolm korda.


VIIMASED 30 UUDIST

Viimase 24h uudised