Pettai: vasakpööre võiks olla Eestile värskendav, kuid seda takistab Savisaar (9)

Tartu ülikooli võrdleva poliitika professor Vello Pettai ütles "Aktuaalsele kaamerale", et tõlgendab Jaak Alliku artiklit ideega koalitsioonist sotside ja Keskerakonna vahel eeskätt Ida-Virumaad puudutavana, kuigi selline koalitsioon oleks Edgar Savisaareta igati võimalik ja võib-olla isegi Eestile värskendav.

Samal teemal

Kaitsevägi saab esimest korda soojuskaameratega lahingumasinad (1)

Valitsus andis kaitseminister Sven Mikserile volitused kirjutada Hollandiga alla leping 44 soomustatud jalaväe lahingumasina ostuks Eesti kaitseväele. Detsembris allkirjastatav leping tähendab Eesti kaitseväe seni kõige kallimat relvahanget.

ARVAMUS

Urmas Viilma: naisvaimulikud on minu jaoks niisama armsad kui meesvaimulikud (3) Uuendatud 21:03

Äsja peapiiskopiks valitud Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kantsler Urmas Viilma möönab, et ta ei ole sisemiselt veendunud, et naisvaimulike ordineerimine on piibellikult põhjendatud, kuid kinnitab, et naisvaimulikud ei pea tundma end tema ülemkarjase perioodil kuidagi kiusatuina. Ühel päeval võib Eestil olla ka naissoost peapiiskop, märkis Viilma ETv saates "Kahekõne".

EESTI UUDISED

Eesnäärmevähi ravivõimalused järjest paranevad (1)

Uroloogid ja onkoloogid jagasid täna kogemusi eesnäärmevähi uute efektiivsete ravivõimaluste üle.

MAJANDUS

Rosneft: nafta hind võib kukkuda alla 60 dollari

Venemaa riikliku naftafirma Rosnefti juht Igor Setšin teatas intervjuus Austria ajalehele, et nafta hinnad võivad kukkuda järgmise aasta keskpaigaks alla 60 dollari barreli kohta.

VÄLISMAA

Pentus-Rosimannus mõistis hukka rünnaku OSCE vaatlejate vastu Ukrainas (1)

Välisminister Keit Pentus-Rosimannus mõistis hukka eile Ida-Ukrainas Donetski oblastis aset leidnud rünnaku OSCE erimissiooni kolmest vaatlejast koosnenud patrulli vastu.

SPORT

Sammelselg jagas MK-sarja naasnud Olliga 35. kohta ja pääses põhivõistlusele

Soomes Rukal peetaval suusahüpete MK-etapil pääses Siim-Tanel Sammelselg suurel mäel reedesele põhivõistlusele, jagades kvalifikatsioonis 35. kohta.

KULTUUR

Arvustus: vestern põhjamaade cool'i võtmes

Uus film kinolevis

"Päästmine" (The Salvation)

Lavastaja: Kristian Levring
Osatäitjad: Mads Mikkelsen, Mikael Persbrandt, Eva Green, Jeffrey Dean Morgan

8/10

Kinos alates 28. novembrist

TEADUS

Planeedi kliima muutmine mõjutaks miljardite heaolu

Maailma keskmise õhutemperatuuri tõusu ajutiseks aeglustamiseks sobivaid tehnoloogiaid uurinud teadlased nendivad, et Maale jõudva päikesekiirguse hulga vähendamine on küll tehniliselt võimalik, kuid praegused lahendused mõjutaksid miljardeid inimesi. Sellele vaatamata tuleks aga vastavate uuringutega jätkata, et pakkuda mustadeks päevaks viimset hingetõmbeaega.


MENU.ERR.EE

Allan Vainola: Sõpruse Puiestee on eneseteostuse sõpruskond Uuendatud 17:45

Ansambel Sõpruse Puiestee esitleb laupäeva õhtul uut heliplaati "Mõistlikult ja mugavalt" ning muusikud Mait Vaik ja Allan Vainola tunnistasid, et ansamblitöö on neile tõeliselt lõõgastav ja tähtis.

TOIMETAJA SOOVITAB!

AK intervjuu täismahus: ametist lahkuv Sandor Liive vaatab tagasi tehtud tööle

Üheksa aastat Eesti Energiat juhtinud Sandor Liive ametiaeg saab novembriga läbi. Oma üheks suurimaks saavutuseks peab ta seda, et on nende aastatega suutnud muuta energiafirma kaks miljardit eurot väärt olevaks ettevõtteks, mis on viimastel aastatel nimetatud hinnatuimaks tööandjaks.


VIIMASED 30 UUDIST

Viimase 24h uudised