Anu Kaupmees: sõjaohtu rootslased ei karda (2)

Rootsis elava eestlanna Anu Kaupmehe sõnul usuvad rootslased oma riigi võimekusse ning sõjaohtu viimaste sündmuste valguses ei tunneta.

Samal teemal

ERR Brüsselis: Juncker tegi europarlamendi toetuse saamiseks arvukalt vangerdusi

Euroopa Parlament kiitis heaks uue, Jean Claude Junckeri juhitava Euroopa Komisjoni. Parlamendi toetuse tagamiseks tegi komisjoni president viimase hetke vangerdusi meeskonna portfellides.

ARVAMUS

Erik Gamzejev: põlevkivitöösturite kampaania kannab bumerangiefekti ohtu

Põlevkiviõli tootjate kampaania keskkonnatasude tõstmise vastu seisab õigete asjade eest, ent teeb seda viisil ja toonil, mis võib mõjuda hoopis bumerangina.

EESTI UUDISED

Seeder: järgmise aasta riigieelarves puudub kaugemale ulatuv eesmärk Uuendatud 23:43

Riigikogus esimese lugemise läbinud 2015. aasta riigieelarve eelnõul on peaministri nägu ning sellel puudub kaugem eesmärk, arvas parlamendis Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni kuuluv Helir-Valdor Seeder.

MAJANDUS

Ligi: oleme kindlustanud ennast ootamatuste vastu

Rahandusminister Jürgen Ligi (RE) sõnul jälgib tuleva aasta eelarve struktuurset tasakaalu, mis tähendab, et Eesti on ennast kindlustanud ootamatuste vastu.

VÄLISMAA

Kanada parlamendi lähedal toimus tulistamine, üks sõdur sai surma Uuendatud 23:45

Kanadas Ottawas kõlasid sõjamemoriaali juures parlamendihoone lähedal lasud, üks sõdur sai rünnaku tagajärjel surma. Politsei on ühe kahtlusaluse maha lasknud, kuid ei tea veel kinnitada, kas ründajaid oli rohkem.

SPORT

Kalev/Cramo võttis Balti liigas teise suure võidu

Valitsev Eesti korvpallimeister Kalev/Cramo sai Balti liigas teise suure võidu, kui alistas kodus Riia Barons kvartalsi 90:71 (24:18, 26:26, 22:12, 18:15).

KULTUUR

Peeter Sauter: ei taha, et Mikiver end hauas ringi pööraks

26. ja 27. oktoobril tuleb Vabale Lavale taas Ivar Põllu lavastatud "Mikiveri tagi", kus mängivad Mikk Mikiveri omaaegsed õpilased, hiljem aga lavalt taandunud Peeter Sauter ja Ülo Vihma. Küsisingi Peeter Sauterilt, et mis tunne on.

TEADUS

Eelmisel aastal nakatus tuberkuloosi üheksa miljonit inimest

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) kolmapäeval ilmunud raporti kohaselt nõudis tuberkuloos maailmas eelmisel aastal 1,5 miljonit inimelu. Kuigi ohvrite arv on viimase 20 aastaga langenud pea kaks korda, muutuvad üha suuremaks probleemiks antibiootikumresistentsed tüved.


MENU.ERR.EE

"Pealtnägija" ajas "eestlasest peaingli" jälgi

Möödunud aastal pärjati Oscariga dokumentaalfilm "Searching for Sugarman" ("Otsides suhkrumeest") unustusehõlma vajunud, kuid paari tulihingelise fänni abil taas kuulsaks saanud muusikust Sixto Rodriguezest. Kuulsaks said siis ka uuesti tema laulud, millest ühes lauldakse "eestlasest peainglist". "Pealtnägija" uuris välja, kes see ingel oli ning mis on temast nüüd saanud.

TOIMETAJA SOOVITAB!

Rühm Vene teadlasi esitas vabandused kõigile, keda võisid riivata akadeemik Tiškovi sõnad (2)

Venemaa teaduste akadeemia akadeemikule ja etnoloogia ja antropoloogia instituudi direktorile Valeri Tiškovile Eestisse sissesõidu keelustamine kutsus esile ebasõbralikke kommentaare mõlemalt poolt. Vene portaalis Polit.ru ilmus läinud reedel 70 Vene teadlase avalik kiri, milles avaldatakse muret rahvusvahelises teadlaste kogukonnas vastasseisu tekkimise võimaluse pärast.


ERR.ee otseülekanded

24. oktoobril kell 19 - Jalgpall: Tallinna FC Infonet – Tallinna FC Levadia
2. novembril kell 13 - Jalgpall: Tallinna FC Levadia – Jõhvi FC Lokomotiv

Kuula värskeid raadiouudiseid - kliki siia!

VIIMASED 30 UUDIST

Viimase 24h uudised