Putin lubas vastata Vene-vastastele sanktsioonidele tasakaalustatult

Katsed avaldada Venemaale sanktsioonidega mõju on perspektiivitud ning Venemaa kavatseb neile alati vastata tasakaalustatult, arvestades enda rahvusvahelisi õigusi ja kohustusi, teatas president Vladimir Putin.

Samal teemal

Rõivas: oleme valitsuses jälginud, et riigikogu roll otsuste tegemisel suureneks

Peaminister Taavi Rõivas ütles, et valitsus on hoolega jälginud seda, et riigikogu roll oluliste otsuste tegemisel suureneks.

ARVAMUS

Triin Toomesaar: miks ma ei lähe poliitikasse (1)

Kuigi president kuulutas parlamendivalimised välja alles kolmapäeval, on rindeteateid tuntud isikute ühte või teise erakonda astumisest ja/või nende riigikokku kandideerimisest tulnud juba suvest saati pea iga nädal. Käib üleriiklik tõsielumäng „Eesti otsib supersaadikut“ ning reklaamipausi pole enne kevadet oodata.

EESTI UUDISED

Maardu sotsiaalmajas toimus plahvatus, üks inimene sai viga Uuendatud 13:21

Täna öösel toimus Harjumaal Maardus asuvas sotsiaalmaja ühes korteris plahvatus, milles sai viga keskealine naine.

MAJANDUS

Omniva nõukogu valis esimeheks Jürgen Ligi

Reedel kogunenud Omniva nõukogu valis nõukogu esimeheks Reformierakonda kuuluva riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Jürgen Ligi.

 

VÄLISMAA

Soome parlament kiitis heaks sooneutraalse abielu (3)

Täna peetud hääletusel otsustas Soome parlament heaks kiita nn kodanikueelnõuna esitatud seadusemuudatuse, mis muudab abielu sooneutraalseks, luues seega samasoolistele paaridele teiste paaridega võrdsed õigused.

SPORT

Kangur läheb lähipäevadel lõikusele ja jääb eemale veel kuni kuueks nädalaks

Itaalia korvpalliklubis Varese Openjobmetis mängiv Kristjan Kangur läheb lähipäevadel seljavigastuse ravimiseks operatsioonile ning peab Itaalia meedia andmetel eemal olema 5-6 nädalat.

KULTUUR

Koolon. Jaan Tootsen: filmi tegemine on nagu maailma ehitamine, oluliselt põnevam kui arvutimäng

Filmitegija Jaan Tootsen nimetas dokumentalistika puhul kõige keerulisemaks eetika küsimust: kui lähedale sa tohid minna filmitegijana, olles samal ajal sõber.

TEADUS

Eesti teadlased tegid seentest üleilmse ülevaate

Maailmas on palju seeni ja kõigil neil on oma geenid. Õnneks on Eesti teadlaste juhtimisel nüüd tehtud suur üleilmne ülevaade maailma seentest justnimelt geneetika kohapealt. Uuringu põhiautor on Leho Tedersoo Tartu ülikoolist ja uuringu tulemused leiavad avaldamist tänases ajakirjas Science.


MENU.ERR.EE

Ansambel Dagö uut materjali välja andmas pole: las ideed laagerduvad

Ansambel Dagö tuli välja kolmest plaadist koosneva kogumikuga, mis mõnes mõttes tähistab 15 aasta möödumist bändi sünnist. Solist Lauri Saatpalu ei ole üllatunud, et bänd nii pikalt musitseerinud on.

TOIMETAJA SOOVITAB!

Taavi Jakobson: luuletamine on paljuski nagu programmeerimine (1)

Betti Alveri kirjandusauhinna oma romaaniga „Tõeline jumalaosake“ võitnud Taavi Jakobson tõdes ETV saates „Kahekõne“, et programmeerimisoskusest on abi nii romaani kui ka luuletuste kirjutamisel.


VIIMASED 30 UUDIST

Viimase 24h uudised