Riho Terras: suurõppuse Siil kõige tähtsam osa on edukalt läbitud

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras kavatseb alanud suurõppuse Siil ajal kõik olulisemad paigad läbi käia ja seetõttu on kopter oluline transpordivahend, mis ta ka Pärnu lähedale toetuse väejuhatuse staapi tõi. Õppuse senise kulgemisega on Terras rahul, sest selle kõige tähtsam osa on edukalt läbitud.

Samal teemal

Õhuväe ülem: Balti õhuturbe lõpetanud hispaanlased olid väga aktiivsed

Täna andsid Hispaania õhuväelased Ämari lennubaasis Balti õhuruumi turvamise üle Suurbritannia kuningliku õhuväe lennusalgale, kes, nagu hispaanlasedki, lendavad Eurofighter Typhoon hävitajatega. Õhuväe ülem kolonel Jaak Tarien kiitis hispaanlaste aktiivsust.

ARVAMUS

Peeter Kaldre: kes tahaks austada riiki, kelle relvadega tulistati alla Malaisia reisilennuk? (17)

Kes tahaks austada riiki, kes käitub täpselt samamoodi nagu see riik, kelle üle 70 aastat tagasi võit saavutati. Riiki, kes tungib kallale Gruusiale, anastab Ukrainalt Krimmi ja püüab temalt kahmata suurt tükki idaosast. Riiki, kelle relvadega tulistati alla Malaisia reisilennuk. Riiki, kes ähvardab alustada sõda Balti riikide ja vaat et kogu maailma vastu, kommenteeris ETV saatele "Välisilm" Peeter Kaldre.

EESTI UUDISED

Maavalitsus keelas koolil õppetöö rahastamise lapsevanemate annetustega

Harju maavalitsus keelas pärast lapsevanema pöördumist Tallinna Mustamäe gümnaasiumil nõuda lapsevanematelt annetusi, millega rahastati rühmades läbiviidavat keeleõpet. Koolide annetuste lubatavust uurib oma auditis ka riigikontroll.

MAJANDUS

Euroopa Komisjon prognoosib jätkuvalt Eesti majanduskasvuks 2,3% Uuendatud 19:08

Euroopa Komisjon avaldas täna oma kevadprognoosi, kuid ei muutnud võrreldes veebruariga hinnangut, mille järgi peaks Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) kasvama tänavu 2,3%.

VÄLISMAA

Saksamaa vedurijuhtide streik seiskas suure osa rongidest

Saksamaa vedurijuhid alustasid viiepäevast streiki, mille ajal liigub vaid umbes kolmandik rongidest

SPORT

Serviti alistas dramaatiliseks kujunenud finaalseeria avamängus Kehra

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste esimeses finaalkohtumises sai Põlva Serviti võõrsil 28:27 (14:14) jagu HC Kehra/Horizon Pulp&Paperist.

KULTUUR

"Kunstiministeerium" soovitab: Tanja Murvskaja

Klassikaraadio "Kunstiministeeriumi" saate näitusesoovitus on seekord Tanja Murvskaja “Kolm õde”, mis on Tallinnas Hobusepea galeriis avatud veel kuni 11. maini.

TEADUS

Esinduslik ärijuhtimisvõistlus Peak Time andis Tartu tudengitele kontakte ja kogemusi  

Peamiselt Tartu ülikooli tudengitest koosnev võistkond tõi aprillis Riias toimunud rahvusvahelise ärijuhtimisevõistluse Peak Time finaalist koju 11. koha. Tagantjärgi hindavad konkursil osalenud noormehed kõige olulisemaks uusi kontakte ning kogemusi, millest võib tulevikus abi olla oma ettevõtte käivitamisel.

MENU.ERR.EE

Uuest "Lotte aabitsast" saab teada Leiutajateküla elanike sugupuud

Ilmunud on Janno Põldma ja Heiki Ernitsa tehtud "Lotte aabits", kust saab päriselt koolis lugemist õppida. Õpetajad ja lapsed, kes on seda juba kasutanud, on rahul.

TOIMETAJA SOOVITAB!

Kaks kolmandikku Eesti elanikest toetab NATO vägede kohaolekut, eestlaste ja mitte-eestlaste suhtumises on suur vahe (11)

NATO vägede kohalolekut Eestis toetab Eesti elanikest enam kui kaks kolmandikku ja veerand on selle vastu, selgub kaitseministeeriumi tellitud Turu-uuringute aktsiaseltsi uuringust. Eestlaste toetus kaitsealliansi kohalolule on märgatavalt suurem kui mitte-eestlaste oma.


VÄRSKED RAADIOKLIPID: KUULA

VIIMASED 30 UUDIST

Viimase 24h uudised