ERR-i uudised RSSi kaudu

17.01.2009 17:12
Rubriik: uudised.err.ee

Portaali ERR Uudised materjale saab RSS-feedina lugeda ja tasuta oma veebilehele "jooksma panna" aadressilt

http://uudised.err.ee/uudised_rss.php

 

Raadiouudiseid toob RSS-i abil teieni lehekülg

http://vikerraadio.err.ee/ext/ERRraadiouudisklipp.php

 

Mis on RSS?
Lühend tuleneb inglisekeelsetest sõnadest Really Simple Syndication (alternatiivina kasutatakse ka väljendit Rich Site Summary). RSS on XML-arvutikeele üks alaliike.

Mida RSS teeb?
RSS on informatsiooni vahendamise tehnoloogia, mis lubab tarbijal saada teavet graafikast ja reklaamist puhastatuna paljudest internetiallikatest selle asemel, et ise seda teavet erinevaid internetilehekülgi külastades koguda. Praeguseks hetkeks pakuvad RSSi-teenust - inglise keeles feed'i - paljud veebisaidid. RSS lubab aega säästa näiteks uudistehuvilisel, kes soovib teatud teemadega kursis olla.

Kuidas RSSi teenust tarbida?
RSSi teenuse lugemiseks läheb vaja spetsiaalset tarkvara või tarkvara, mis seda funktsiooni lisana toetab. Saadaval on nii tasulist kui tasuta RSS-tarkvara. Reeglina on neis juba olemas paljude veebilehekülgede aadressid, kust programm käib teavet hankimas. Aadresse saab loomulikult ka ise programmile lisada.

Kust alustada?
Kõik algab RSS-i lugemistarkvara alla laadimisest. Sellisteks on näiteks Windows keskkonnale mõeldud Feedreader ja Sharpreader, Linuxi kasutajatele Straw ning Maci kasutajatele Vienna ja NetNewsWire. RSSi toetavad ka mõned levinumad e-maili programmid ning veebilehitsejad, näiteks Thunderbird ja Firefox.

Kui on hangitud RSS-i lugeja, tuleb käesoleva lehekülje ülaosas lingile vajutada arvutihiire parempoolset nuppu ja valida "Copy Link Location". Seejärel tuleks RSSi lugejas valida "Add Feed" ja kopeerida link aadressikasti.

Firefoxi kasutajad saavad luua dünaamilisi järjehoidjaid (live bookmarks), mis uudiste lisandumisel ise täienevad. Firefoxi akna alumisse serva tekib RSSi pakkuva veebisaidi külastamisel ikoon, millele vajutades saab RSS-uudised endale tellida.

Mitmete Eesti RSS-kanalite uudiseid saab kompaktsel kujul lugeda portaali w3.ee kaudu, sealhulgas lugeda aadressilt wap.w3.ee ERR-i uudiseid mobiiltelefonis.


Kommenteeri

reCaptcha:

VIIMASED 30 UUDIST

Viimase 24h uudised