Parts: praegune konflikt lõpeb Venemaa osalise lagunemisega (12)

Video
15.08.2014 13:14
Rubriik: Arvamusfestival

Praegune konflikt Ukrainas ning sellele järgnenud kaubandussõda Venemaa ja lääneriikide vahel lõpeb endise peaministri Juhan Partsi hinnangul Venemaa lagunemisega.

"Oleme sattumas ühe paljudest maailma konflikti keskmesse. See kestab vähemalt 10 aastat ja see lõppeb Venemaa lagunemisega. Teatud ulatuses," rääkis Parts endiste peaministrite debatil Paides toimuval Arvamusfestivalil.

See, et majandussuhted tuleb ümber korraldada, on Partsi hinnangul vältimatu ning meil kaob võimalus olla piiririigina nii-öelda vahepeal. "Kahtlemata on meil nüüd üks võimalus ära võetud. Kui konflikti teravus kasvab, siis see loob meile teistpidi majanduslikke arenguvõimalusi, vaatamata sellele, et naaber on ettearvamatu ja käib kaubandussõda."

Siim Kallas ütles, et on transpordivoliniku ametis viimase kahe ja poole aasta jooksul olnud Vene kolleegidega tihedalt kontaktis seoses transpordipoliitikaga ja väitis nende põhjal, et suhted Venemaaga sõltuvad vastaspoole ehk EL-i sisemisest tugevusest.

"Eriti tähtis on üks asi. Venemaale ei tohi iialgi pugeda. Kui katsuda teha midagi, mis neile meeldida võiks, siis nad sinuga ei räägi, siis sa oled nagu alamõõduline nende jaoks," rääkis Kallas oma kogemustele tuginedes.

Kallas tunnistas, et ka tema on veendunud, et konflikt Venemaaga jätkub. "Ja andku jumal, et ta ei eskaleeruks."

NB! Käesolevale uudisele on lisatud täismahus video endiste peaministrite debatist.

Portaal ERR.ee teeb reedel ja laupäeval Arvamusfestivali kolmelt kõnekamalt lavalt telekvaliteedis otseülekande, aidates Eesti poliitika, äri, kultuuri ja muude valdkondade helgemate peadega seltsis Eesti elu paremaks mõelda ka Paidesse kohale sõitmata.

Täpsem info osalejate ja ajakava kohta asub SIIN.

Toimetas
Priit Luts

Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar
 • foto
  Kapo direktor: Kremli-meelne ekstremism on Eesti omariiklusele ohtlikum kui islamiäärmuslus
  2016

  Kremli-meelne äärmuslus on Eesti omariikluse seisukohalt praegu kõige ohtlikum ekstremismi haru, muu hulgas ohtlikum kui islamiäärmuslus, leiab kaitsepolitsei Lõuna osakonna direktor Janek Järva. Mis aga paremäärmuslusse puutub, siis paari viimase aastaga on Eestis pinnale kerkinud täiesti uued tegelased ning ”staažikad skinheedid” on täielikult pildilt kadunud.

 • foto
  TÄISMAHUS ARUTELU: Kriisis pole ainult Euroopa Liit, vaid kogu Lääne tsivilisatsioon
  2016

  Kogu Lääne tsivilisatsioon on kriisis, mida võimendavad arengud Venemaal ja Türgis, leidis Euroopa parlamendi liige Marju Lauristin Euroopa tulevikku puudutaval arutelul. Arutelus osalenud Euroopa parlamendi eestlastest saadikud nõustusid, et Türgis toimuv mõjutab lähiajal väga tugevalt Euroopa Liitu. Muu hulgas on võimalik uus rändelaine, millega seekord võivad liituda ka Türgist endast pärit põgenikud. Seekord ei pruugi jääda otseselt puudutamata ka Eesti.

 • foto
  Parlamendierakondade esimeeste debatt
  2016

  Arvamusfestivali lõpetas igal aastal väga oodatud parlamendierakondade esimeeste debatt.

 • foto
  Kõik Arvamusfestivalist: teravamad arutelud ja videod koos ühes loos
  2016

  Paides toimunud 4. Arvamusfestivali külastas esimesel päeval ligikaudu 6000 inimest, teisel päeval veel 3000. ERRi vahendusel sai otseülekandes ülevaate ERRi arutelulaval toimunust ning videopildis ja sõnas veel paljudest aruteludest. Kel soov mõnd vahele jäänud arutelu järele vaadata või leida mõni arutelu, mis alguses märkamata jäi, saavad lüngad täita siin.

 • foto
  Kahe päevaga külastas Arvamusfestivali üle 9000 inimese
  2016

  Neljandat korda Paides toimunud Arvamusfestival tõi kahe päeva jooksul kokku üle 9000 inimese. Toimus rohkem kui 200 arutelu neljas keeles - eesti, vene, inglise ja viipekeeles.

 • foto
  Kas äärmuslus on õhtumaade paratamatus?
  2016

  Populismi, äärmusluse ja vihkamise levik Euroopas on teinud murelikuks nii mõnegi varasema optimisti. Kuidas me jõudsime konsensusühiskondadest lõhestumise ja vastandumiseni ning kas Euroopa paratamatus on vajuda tagasi kitsarinnaliste klikiriikide ajastusse?

 • foto
  Otseblogi: ERR.ee Arvamusfestivalil
  2016

  ERR.ee kajastab nii ERR-i laval kui ka teistel aruteludealadel toimuvat otseblogis. Siit võite lugeda nii festivali osalejate säutse, vaadata fotosid silmapaistvamatest tegevustest kui ka lugeda ERR-i reporterite tähelepanekuid erinevaltelt aruteludelt, mille teemad ulatuvad julgeolekust kuni kultuurini.

 • foto
  Galerii: neljas Arvamusfestival Paides tõmbas otsad kokku
  2016

  Järjekorras neljas Kesk-Eesti tõmbekeskuses Paides peetud Arvamusfestival on selleks aastaks läbi.

 • foto
  Arvamusfestivalil leiti, et Eesti peab haarama juhtrolli rändekriisi lahendamisel
  2016

  Kuigi Euroopa lõunapiire tabanud pagulaskriisi surve Eestis veel tunda pole, tuleb ka meil selleks valmis olla. Euroopa Liidu eesistujamaaks saav Eesti peab haarama initsiatiivi Euroopa Liidu ebaefektiivse rändepoliitika muutmiseks, leiti rändekriisi teemalisel arutelul

 • foto
  ERR-i lava arutelu: kas meedia teeb arengule (karu)teeneid?
  2016

  Kui tänapäeva meedia kajastab arengumaades toimuvat, kas sellest on nendele pigem kasu või hoopis kahju? ERRi ja arengukoostööorganisatsiooni Mondo koostöös toimuvat arutelu juhib Indrek Treufeldt. Osalevad Anna Gavronski (ERR), Meelis Süld (ERR), Viktoria Ladõnskaja (vabakutseline ajakirjanik, riigikogu liige) ja Aliine Lotman (MTÜ Mondo).

 • foto
  Video: Arvamusfestivalil arutleti tsensuuri üle kirjanduses
  2016

  Arvamusfestivali Rahva Raamatu alal küsiti, mis asi on tsensuur ja miks üldse mõni teos tsensuuri alla satub. Arutelust võtsid osa semiootik Mihhail Lotman, ajaloolane Olaf Mertelsmann ning ajaloolane ja julgeolekuekspert Ivo Juurvee.

 • foto
  Ott Karulin loodab tänavuselt Arvamusfestivalilt varasemast käegakatsutavamaid tulemusi
  2016

  Arvamusfestivali eestvedaja Ott Karulin usub, et tänavuse festivali aruteludelt jõuab käegakatsutava tulemuseni rohkem teemasid kui varasemalt.

 • foto
  EKRE arutelu "Globalism ja rahvuslus"
  2016

  Erakondadealal toimus täna Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna arutelu "Globalism ja rahvuslus", kus EKRE liikmed Anti Poolamets, Martin Helme, Jaak Madison ja Urmas Espenberg arutlesid globalismi miinuste ja rahvusluse, kui üleilmastumise alternatiivi, üle.

 • foto
  Arutelu: Eestis leiab aset kontrollimatu narkootikumide tarbimine
  2016

  Arvamusfestivali erakondadealal toimus väike parteide korraldatud narkoteemaline arutelu "Reguleerimine või vaba narko - selles on küsimus!", kus osalenud poliitikud ja huvigruppide eestvedajad tunnistasid, et praegu toimub Eestis kontrollimatu narkootikumide tarbimine.

 • foto
  Eesti lapsed liiguvad aina vähem
  2016

  Arvamusfestivali tervisealal nentisid eksperdid, et uuringud Eesti laste liikumisharjumuste kohta näitavad aina murettekitavamaid trende, mida isegi vanemate eeskuju ei suuda positiivseks pöörata.

 • foto
  ERR Novaatori arutelu: miks on tõde üha suhtelisem?
  2016

  Miks teevad inimesed infoühiskonnas, kus tõenduspõhist teavet on üha rohkem ja üha vabamalt kätte saada, valikuid info kasuks, mis ei ole tõendatud? Kas me elame üldse infoühiskonnas või hoopis andmete ühiskonnas? Milline oskus on olulisim sellisel infoväljas ellu jäämiseks?

 • foto
  Ossinovski: üheski Eesti riiklikus dokumendis ei ole eesmärgiks seatud ebavõrdsuse vähendamist
  2016

  Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ütles laupäeval Paides Arvamusfestivalil peetud arutelus "Mis on ebavõrdsuse hind", et pettumus sotsiaalmajandusliku olukorra pärast on väetiseks radikaalsetele meeleoludele. Tema sõnul ei ole üheski Eesti riiklikus dokumendis eesmärgiks seatud ebavõrdsuse vähendamist.

 • foto
  "Vastasseis": Marko Mihkelson vs Oudekki Loone
  2016

  Täna läks Vikerraadio saade "Vastasseis" eetrisse Arvamusfestivalilt. Arp Mülleri juhtimise all ristasid mõtteliselt piigid ja argumendid Marko Mihkelson ja Oudekki Loone.

 • foto
  Arutelu: mis saab Euroopa Liidust?
  2016

  Arvamusfestivali teise päeva avas arutelu Mis saab Euroopa Liidust?

 • foto
  Muusikateatrite järelkasv - kelle mure? 
  2016

  Täna peeti Paide arvamusfestivalil aru, miks ei jätku eestimaiseid lauljaid, tantsijaid, pillimehi ja lavastajaid.

 • foto
  Muuli: Jõksil on vajalikud toetusallkirjad koos
  2016

  IRL-i fraktsiooni liikme Kalle Muuli sõnul on IRL-i ja Vabaerakonna presidendikandidaadil Allar Jõksil oma kandidatuuri riigikogus üles seadmiseks vajalikud 21 häält koos.

 • foto
  Video: päikeseline pool Arvamusfestivalist
  2016

  Arvamusfestivali esimene päev oli päikeseline, teine päev aga annab selgelt mõista, et sügis on tulekul. ERR pani kokku meeleolukad kaadrid Arvamusfestivali päikeselisest poolest ehk esimesest päevast.

 • foto
  Fotod: Arvamusfestivali teine päev
  2016

  Kuigi Arvamusfestivali teisel päeval tiirutasid Paide taevas paksud vihmapilved ning külaliste päid sasis ikka ja jälle tormituul, pole arvamuste avaldamiseks ja kuulamiseks olemas liiga halba ilma. Siin on valik Arvamusfestivali teisel päeval tehtud piltidest.

 • foto
  Jõks vabandas Repsi aadressil tehtud seksistliku nalja eest
  2016

  IRL-i ja Vabaerakonna presidendikandidaat Allar Jõks pälvis sotsiaalmeedias pahameelt Arvamusfestivalil Keskerakonna presidendikandidaadi Mailis Repsi suunas tehtud seksistliku nalja eest. Jõks vabandas hiljem oma Facebooki lehel.

 • foto
  "Rahva teenrid" Arvamusfestivalil: Toomas Sildam ja Toomas Mattson
  2016

  Arvamusfestivalilt läks Vikerraadios eetrisse saade "Rahva teenrid", kus Mirko Ojakivi juhtimise all arutasid päevakajalistel teemadel Toomas Sildam ja Toomas Mattson.

 • foto
  Iga viies eestlane on käinud Lätis odava alkoholi järel
  2016

  Arvamusfestivalil kiskus tuliseks arutelu piiriülese alkoholikaubanduse üle, kus alkoholitootjate esindaja kritiseeris tugevalt aktsiisitõusu, mis on elavdanud alkoholiturismi Lätti.

 • foto
  Välisajakirjanikud: Eesti suurim probleem on puudulik riigi turundus
  2016

  Eesti tehnoloogiline kõrgetasemelisus ja IT-lahendusi, kuid see jääb kahjuks maailmale märkamatuks, kuna teadlikkus Eestist on maailmas suhteliselt tagasihoidlik, leiavad Eestis Arvamusfestivali väisanud välisajakirjanikud.

 • foto
  GALERII: Arvamusfestivali esimene päev
  2016

  Kui Arvamusfestivali teine päev on vihmane ja suhteliselt rõske, siis festivali esimesel päeval said külalised nautida nii päikest, tuult, pilvi ja ka ühte väikest vihmasahmakat. Siin on galerii esimese päeva emotsioonidest!

 • foto
  Dr Adik Levin: 98,5% arstidest teab toitumisest väga vähe
  2016

  Paduvihmasel teisel arvamusfestivali päeval kütsid kuulajate südamed soojaks dr Adik Levini ja dr Rene Bürklandi soovitused tervisest ja toitumisest. Toome ära Indrek Treufeldti juhitud vestlusest 10 olulisemat mõtet.

 • foto
  TÄISMAHUS VIDEO: väärikas lõpp – elu ja surm vanurina
  2016

  Me kõik jääme vanaks – aga kuidas? Kuidas hoida haige või sureva inimese väärikust? Millised piirid seab inimväärikuse austamine raskesti haigetele ja nende lähedastele? Endaga toimetulemisest, hooldekodudest, meditsiinieetikast ja enda elu üle otsustamise õigusest arutleti Paide arvamusfestivalil õiguskantsleri ja ERRi koostöös.

2016. aasta arvamusfestivali kava

Säutsud arvamusfestivalilt

ERR multimeedia eriprojektid