Ilves: Läti edu on ka Eesti edu

5.06.2012 16:53
Rubriik: Eesti
Lätis kolmepäevasel visiidil viibiv president Toomas Hendrik Ilves ütles, et kuna Eesti ja Läti ettevõtjad on vastastikku väga tihedates ärisidemetes, siis tähendab Läti hea käekäik ka Eesti edu ja vastupidi.
Ilves ütles täna kohtumisel Läti riigipea Andris Bērziņš'iga, et Eesti ja Läti on teineteist aidanud ja olnud vastastikku head partnerid, kuid mõnikord ka konkurendid. "Praegu on Eesti kindel Läti toetaja teel euroalasse, mis muidugi eeldab kõigi Maastrichti kriteeriumide täitmist," sõnas Ilves. "See on võimalik, sest Läti on viimastel aastatel näidanud vastutustundlikkuse eeskuju mitmele euroala senisele riigile, kelle majanduslik tulevik on küsimärgiga," lisas ta.

Presidendi sõnul on tähtis usk oma riiki, Euroopasse ja euroalasse, kuhu kuulumine lisab reegleid järgivale riigile majanduslikku stabiilsust, julgeolekut ja enesekindlust.

Ilves sõnas, et Läti ja Eesti on teineteisele majanduslikus mõttes suurriigid, sest kahe riigi ettevõtjad on vastastikku väga tihedates ärisidemetes. "Nõnda on Läti edu ka Eesti edu, sest teie heast käekäigust sõltub meiegi käekäik ja vastupidi," märkis president Lätis.

Ilvese kinnitusel peab kahe naaberriigi tänapäeva ühine tegutsemine liikuma reaalsetesse projektidesse. "Balti koostöö, kui see on enamat loosungist, eeldab tegelikku panustamist konkreetsetesse taristu projektidesse, ehk teisisõnu: rahaliselt mõõdetavad investeeringud ühisprojektidesse, mis tõepoolest parandavad meie kodanike elu, liidavad meid füüsiliselt ja majanduslikult," ütles president. "Meie koostöö tuleb rõhutatult suunata ühistesse transpordi- ja energeetikaprojektidesse, mis hõlmavad ka Euroopa Liidu teisi riike, ning piirkonna julgeoleku suurendamisse," lisas ta.

Ilves kohtub riigivisiidi ajal ka Läti parlamendi esimehe Solvita Aboltina, peaminister Valdis Dombrovskise ja Riia linnapea Nils Ušakovsiga, avab Eesti-Läti ärifoorumi, osaleb arvamusliidrite arutelul, külastab Riia Eesti kooli ja Kuramaal liivlaste piirkondi.

Omapoolse vastuvõtu annab ta homme õhtul Tallinki laeval "Silja Festival", mis sõidab Riia-Stockholmi liinil.

Ilvest saadab ka 22-liikmeline äridelegatsioon.
Toimetas
Merili Nael


Samal teemal

Kommenteeri

reCaptcha:

tulekul

esmaspäeval vikerraadios