Reinsalu: ELi rahanduskriisi keskmes tahab Eesti inimene kindlustunnet

20.08.2012 18:11
Rubriik: Eesti
Täna lõunal kogunesid Tallinna Teletorni IRLi esimees Urmas Reinsalu ja Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei (ERSP) asutajaliikmed, et tähistada ERSP asutamise 24. aastapäeva ja IRLi sünnipäeva.
Reinsalu sõnul võib liialdusteta öelda, et ERSP poliitiline panus on teinud võimalikuks tänase Eesti Vabariigi. "Toonased ERSP põhimõttelised valikud kodanikkonnamääratlemisel, õigusliku järjepidevuse taotlemisel ja eestluse huvide kaitsel on realiseerunud Eesti riigi ülesehituses. Neist tuleb juhinduda ka tulevase poliitika kujundamisel," ütles IRLi esimees.

Reinsalu rääkis kogunemisel, et Eesti rahvusliku poliitika kõige olulisemad märksõnad on täiendava kindlustunde pakkumine eesti rahvale ja eestluse hoidmine.

"Ka tänase Euroopa rahanduskriisi keskmes tahab Eesti inimene kindlustunnet. See ongi Eesti rahvusriigi tähtsaim praktiline ülesanne: kindlustunde kasv eesti rahvale. See tähendab kindlustunnet, et rahvas ei hääbu. See tähendab kindlustunnet, et inimeste elujärg paraneb," rääkis IRLi Reinsalu.
Toimetas
Priit Luts


Samal teemal

Kommenteeri

reCaptcha:

täna etv-s

täna vikerraadios