Tartu vaksali ootesaal valmib aasta lõpuks

6.09.2011 17:33
Rubriik: Eesti
Tartu linnavalitsus saatis volikogule kinnitamiseks eelnõu, mille kohaselt toetatakse Tartu vaksalihoone ootesaali ja selle lisaruumide ehitust 100 000 euroga, töö peaks valmima aasta lõpuks.
Abilinnapea Raimond Tamm sõnas, et kuna praegu on rongi ootamise võimalused vaksalihoones piiratud ja olmeruumide puudumine tekitab ebamugavusi, siis oleks vaja ootesaal ja seda teenindavad ruumid, sh tualetid korralikult välja ehitada.

"Sisuliselt on kõik osapooled jõudnud omavaheliste vajalike kokkulepeteni. Hiljuti allkirjastasid vaksalihoone omanik OÜ Elikante ja raudteeliikluse infrastruktuuriga tegelev AS EVR Infra ootesaali ning muude reisijaid teenindavate ruumide üürilepingu ja kui linnavolikogu otsustab toetada vaksalihoone kui riikliku kaitse all oleva kultuurimälestise algupärasel kujul taastamist, siis saavutame lõppkokkuvõttes sellise tulemuse, mis on Tartule vääriline," ütles Tamm.

Kui kõik läheb hästi, saavad rongireisijad tema sõnul juba aasta lõpuks normaalsed ootetingimused.

Linna makstav toetus oleks ühekordne ning on mõeldud muinsuskaitse all olevate ruumide väljaehitamiseks ning algupärasel kujul taastamiseks. Toetuse tingimus on see, et ruumide avalik kasutus ootesaalina tagataks vähemalt 2031. aasta lõpuni.

Augusti alguses otsustas linnavalitsus toetada eraldi 64 000 euroga raudteejaama hoones oleva tunneli ja sinna viivate kaldteede väljaehitamist.
Toimetas
Karin Koppel

Kommenteeri

reCaptcha:

tulekul

esmaspäeval vikerraadios