Ansambel Hetero tähistas 30. aastapäeva

Video
5.12.2010 22:05
Rubriik: Eesti
Legendaarne raskerokiansambel Hetero tuli Võrus üheks õhtuks taas kokku, et mängida 30. aastapäeva puhul oma parimaid lugusid.
Üle pika aja jälle lavale astunud mehed on endiselt löögijõus ning keelduvad nimetamast seda sündmust taaskohtumiseks. Tegu on meeldetuletusega, et Hetero on jätkuvalt olemas ning valmis igal ajal üles astuma, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hetero saatus ja identiteet on olnud küllalt eripärane. Tegu oli ehk ainsa ENSV mitte-Tallinna päritolu seltskonnaga, kes 1980-ndatel vallutas suuri lavasid nii Moskvas kui Vilniuses. Siiski jäid mehed truuks oma piirkondlikule identiteedile ning ei allunud kiusatusele jääda aastakümneteks tuuritama kuuendikul maakerast.

"Selline võimalus meil äärepealt tekkis, kui käisime rahvusvahelistel festivalidel Moskvas ja Vilniuses. Aga meil juhtus seal üks väike apsakas, mille eest saime esinemiskeelu aastateks. Ja sinna paika see asi jäi. Meie esimese koosseisu tegevuse lõpetaski esinemiskeeld ansamblile," rääkis kitarrist Andres Jukk.

Sellest, milline apsakas Heterole ühel hetkel saatuslikuks sai, on ansamblil plaan ilmutada põhjalikum käsitlus.

"Mõtlen juba vist pool aastat sellele, kuidas valmis kirjutada Hetero lugu. Ja sellel lool saab üks kummaline pealkiri olema - "Kustutatud lugu". Nimelt on üsna huvitavaid fakte välja tulnud, et salvestised justkui olid, aga need kadusid kuhugi. Tegeleme sellega, et leida enda kohta ajalugu ja kokku kirjutada see siis faktide ja ilmselt ka salvestiste põhjal," ütles basskitarrist Heiki Kelp.
Toimetas
Inga-Gretel Linkgreim

Kommenteeri

reCaptcha:

tulekul

esmaspäeval vikerraadios