Kornelius: protestiaktsioonid koolireformi vastu on kasutud

26.08.2007 19:00
Rubriik: Eesti
Moskva patriarhaadi Eesti õigeusu kiriku metropoliit Kornelius ütles, et tänavaaktsioonid koolireformi vastu ei anna midagi, ning kutsus Eestis elavaid venelasi tutvuma Eesti kultuuriga.
"Me (venelased) peame tutvuma Eesti kultuuriga. Me oleme süüdi, et me ei tea siin elades Eesti elust ja ajaloost midagi. Aga Eesti rahva elu on sajandite jooksul olnud küllaltki raske," ütles Kornelius intervjuus ETV venekeelsele portaalile ja Aktuaalsele kaamerale. Ta lisas, et väga palju sõltub siin ka vanematest.

Samas ütles Kornelius, et Eestis elavad venelased peaksid austama ka oma juuri ja teadma kultuuri.

Venemaa keskvõimu kontrollitava Moskva kaasmaalaste koordinatsiooni nõukogu juhtimisel kogunevad teisipäeval Tallinnas mitmed Venemaa ja Baltimaade aktivistid. Metropoliit ei usu, et need aktivistid on oma tegemistes siirad, sest nad määrasid oma kongressi päevale, mil on Jumalaema uinumise püha, üks suuremaid õigeusklike pühasid.

"Mind on sinna kutsutud. Seal on püstitatud küsimus Eesti võimude ja Moskva patriarhaadi õigeusu kiriku vahelistest suhetest," ütles Kornelius. "Ma lihtsalt ütlesin, et ma ei saa tulla, mul on jumalateenistus."

Korneliuse arvates on võimalik, et mõned ringkonnad tahavad õigeusu kirikut lihtsalt oma huvides ära kasutada.

Täispikka venekeelset intervjuud metropoliit Korneliusega saab vaadata siin.
Toimetas
Oliver Kahu

Kommenteeri

reCaptcha:

tulekul

esmaspäeval vikerraadios