Arstide liidu peasekretär streigivõimalusest: pärast tänast kohtumist ei välista ma midagi (1)

Karin Koppel
31.05.2016 14:19
Rubriik: Eesti

Tervishoiutöötajad ei jõudnud koosolekul riikliku lepitaja Henn Pärna juures tööandjatega kokkuleppele ning Eesti Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa ütles, et ei välista pärast tänast enam ühtki võimalust, sealhulgas ka streiki.

Rehemaa rääkis ERRi uudisteportaalile, et sisuliselt ei jõutud täna mingile tulemusele ja ühtki ettepanekut meedikutele ei tehtud. Seepeale tahtsid nad lepitusmenetluse lõpetada ning eriarvamuste protokollile alla kirjutada, kuid sellega ei oldud Rehemaa sõnul nõus.

"Siis me pakkusime veel, et hästi, anname veel mingi lisaaja uue ettepaneku tegemiseks tööandjatele või lepitajale, aga seda oldi nõus tegema alles millalgi augusti lõpus. Meie jaoks selline venitamine ilmselgelt ei sobi ja selle me ütlesime ka välja, aga lepitaja lihtsalt tegi sellise otsuse, me selle vastu paraku ei saa. Ühesõnaga, tegelikult tõesti ei liigutud mitte kuskilegi poole edasi," nentis ta.

Rehemaa lisas, et tänasel arstide ja õdede spontaansel algatusel toimunud padjaaktsioonil oli väga palju osalejaid ja selle eesmärk oli n-ö pehme protest selle vastu, et nende ettepanekutega ei arvestata.

"Hullem veel, on tehtud terve rida ettpanekuid tööandjate poolt, et tervishoius teha erandeid töölepinguseadusesse ja puhkeaega vähendada, tööaega pikendada ja ületundide eest vähem maksta," loetles ta.

Küsimusele, kas võimalik on ka streik, vastas Rehemaa, et miski pole välistatud. "Kuna inimestel on ilmselgelt mõõt täis ja nad on valmis enda eest seisma ja nad ei taha tööd teha nii, et nad on kogu aeg väsinud, eksimise risk on suur ja kokkuvõttes see ju kahjustab patsienti, ütleme nii, et pärast tänast päeva mina ei välista midagi," lausus peasekretär.

Lähitulevikust rääkides ütles Rehemaa, et esmalt peavad arstid, hooldajad ja õed nõu pidama ning formaalselt on neil töörahukohustus, sest kehtib praegune kollektiivleping ja lepitamist ära ei lastud lõpetada.

"Optimistid olles võib-olla siis tuleb augusti lõpus midagi paremat, aga paraku on see ikka suhteliselt hilja. Realistlikult vaadates - nad ütlesid, et uut ettepanekut saab teha siis, kui tuleb uus majandusprognoos. Ei ole vist eriti reaalne, et see uus prognoos tuleks kuidagi oluliselt parem kui praegune on, et kuskilt nähtaks ette suuremalt laekuvaid tulusid," märkis ta.

"Tegelikult kõik need probleemid jooksevad sinna välja, et tervishoius on liiga vähe raha, seda tunnistab ka minister, ta ütleb ka, et rahastamist on vaja muuta, aga muudatusi ei tule kindlasti enne 2019. aastat," lisas Rehemaa.

Tervishoiutöötajaid esindavad ametiühingud ja meditsiini tööandjate esindajad kohtusid täna Henn Pärna juures lepituskoosolekul, sest arstide liit, tervishoiutöötajate kutseliit ja õdede liit esitasid aprilli alguses lepitajale kaks töötüli avaldust.

Ühtlasi korraldasid arstid ja õed täna padjaga tööle tulemise päeva, et tuletada riigikogulastele meelde meedikute rasket igapäevast tööd.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

täna etv2-s

foto
MoeKunstiKino Rätsepmeister Yohji Yamamoto (Yohji Yamamoto. Dressmaker, Saksa 2015)
Täna 22:05

Ngo The Chau intiimne portreefilm viimase neljakümne aasta mõjukama ja mõistatuslikuma moelooja, 73-aastase Jaapani oskusmeistri Yohji Yamamoto elust ning tööst. Yamamoto laseb vaatajal heita pilgu kardina taha ja avaldab oma kõige isiklikumaid mõtteid ning tundeid. Film heidab valgust Yamamoto kunstilisele lähenemisele ja loomeprotsessile, vastandades seda tema nägemusega tänapäeva moetööstusest ning suunast, kuhu Jaapan ja kogu maailm on teel.

täna raadio 2-s

foto
Agenda: kui kiusamine läheb internetti

Kell 13, saatejuht Eeva Esse

Miks otsustab keegi ühel hetkel teist internetis kiusama hakata ning kuidas peaks käituma kõrvalseisja, et õigel hetkel ohvrit märgata ja teda aidata? Selgitab psühholoog ja pereterapeut Kätlin Konstabel.


Küsime automüüjatelt, mida nad arvavad automaksust omaniku vahetumise korral.

Tehnikaminutites räägime Bam Margera äritegevusest Eestis.

R2 aastahiti hääletus

Jõulumüük ERR-i poes!