Teadlane: arstide huvi geeniuurijate töösaavutuste vastu on väike

Video
20.10.2011 7:46
Rubriik: Eesti
Eesti arstide huvi geeniuurijate töösaavutuste vastu on veel väike, ehkki farmakogeneetika pakub ravi puhul paremaid lahendusi, leiab Eesti Geenivaramu teadlane Riin Tamm.
Ta rääkis "Terevisioonis", et farmakogeneetika saavutusi saab kasutada juba ka Eestis. See tähendab, et geenide baasil saab patsiendile määrata sobiva ravimi. Paraku on seda võimalust veel väga vähe kasutatud. "Põhimõtteliselt tehakse seda ka Eestis, aga need on väga spetsiifilised ravimid spetsiifiliste haiguste puhul."

Tamm nentis, et arstide kesist huvi võib selgitada teadmatusega. "Tuleks minna ja rääkida, millised võimalused on olemas," rääkis ta. Saatekülalise arvates võiks teatud ravimitele kaasa anda soovituse geneetilise testi läbiviimiseks. "Arstid on natuke segaduses. Kas peaks testi tegema ja kui peaks, siis mida selle tulemusega peale hakata."

Täna ja homme toimub Pärnus Eesti Inimesegeneetika Ühingu aastakonverents, kus on koos selle valdkonna tipud, antakse auhindu ning tutvustatakse noori teadlasi. Ühtlasi on see Eesti geenitehnikutele üks väheseid võimalusi rääkida oma erialast eesti keeles.

Inimese genoomide põhjal saab tervise kohta juba väga palju järeldusi teha - millised soodumused inimesel on, mis ravimid talle paremini sobiksid.
Toimetas
Sven Randlaid


Samal teemal

Kommenteeri

reCaptcha:

täna etv-s

täna vikerraadios