Tartu ülikool tõstab õppemaksu

29.05.2011 10:43
Rubriik: Eesti
Tartu ülikool tõstab järgmisel õppeaastal õppemaksu, vähesel määral tehakse seda ka Tallinna tehnikaülikoolis.

Tartu ülikoolis muutuvad hinnad järgmisel aastal ümardamise tõttu. Ülikooli õppekorralduse peaspetsialist Ülle Hendrikson selgitas ERRi uudisteportaalile, et hinnad ümardati üldjuhul ülespoole, kuid tõus jääb ülikooliseadusega lubatud 10% piiridesse.

TTÜ õppeosakonna juhataja Tiia Vihandi sõnul 2011/2012. õppeaastal olulisi hinnamuutusi ei tule. "Ainepunkti tasumäärasid reeglina tõstetud ei ole, küll on toimunud tasumäärade ümardamine täisarvudeks, mis on toimunud nii alla- kui ülespoole," selgitas Vihandi.

Tema sõnul on osadel õppekavadel toimunud väike hinnalangus. Tasud alanesid näiteks ehitusteaduskonnas, energeetikateaduskonnas. Ka majandusteaduskonnas alandati hindasid rohkem, kui lihtsalt ümardamine.

"On mõned väikesed erandid, kus toimus väike hinnatõus. Näiteks sotsiaalteaduskonnas alanes enamik hindasid, samas aga kasvas õigusteaduse kaugõppe tasu ning magistrikavade tasud, välja arvatud õigusteaduse magistriõpe, kus statsionaaris tasu vähenes," ütles Vihandi.

Tallinna ülikoolis õppetasu tõusu ei tule. Pressiesindaja Maiki Voore sõnul kasvas ülikoolis õppemaks viimati enne 2008. aastat. Käesoleval õppeaastal toimus kroonilt eurole ülemineku tõttu ümardamine, aga seda tehti tudengitele soodsas suunas.

Toimetas
Sven Randlaid

Kommenteeri

reCaptcha:

täna etv-s

täna vikerraadios