Nestor: ESM-i eelnõust tuleb kõrvaldada riigiõiguslikud rumalused

AFP/Scanpix
20.08.2012 22:12
Rubriik: Eesti
Riigikogu rahanduskomisjon hakkab homme arutama Euroopa stabiilsusmehhanismi asutamislepingu eelnõu, mis tuleb sotsiaaldemokraatide kinnitusel muuta riigiõiguslikult mõistlikuks ja finantsiliselt korrektseks.
"Esitasime ESMi eelnõule rea muudatusettepanekuid, mis peavad sealt kõrvaldama nii riigiõiguslikud kui rahanduspoliitilised rumalused. Esmatähtis on sätestada, et riigile rahaliste kohustuste võtmine saab olla vaid riigikogu täiskogu ja mitte kellegi teise pädevuses," märkis SDE fraktsiooni aseesimees Eiki Nestor pressiteates.

Sotsiaaldemokraatide ettepanekud on Nestori sõnul suunatud sellele, et edaspidi on erinevatele riikidele abi andmise heakskiitmise puhul otsustusõigus üksnes parlamendi suurel saalil.

Valitsusest riigikokku jõudnud eelnõu tahab anda parlamendi ühele komisjonile õiguse valida, kas langetada ESM-i puudutav otsus ise või anda otsustamine üle kellelegi teisele üle. "Euroopa Liidu asjade komisjonil ei ole täna välislepingute asjus otsustusõigust ja ta ei peagi seda õigust saama," selgitas Nestor.

Tema kinnitusel kumab kogu ESMi eelnõust läbi nii valitsuse soov sõita riigikogust teerulliga üle kui ka hirm selle pärast, et koalitsioonil ei jätku hääli.

Riigikogu täiskogu ette jõuab ESM-i asutamislepingu ratifitseerimise ja rakendamise seaduseelnõu teiseks lugemiseks 30. augustil.
Toimetas
Priit Luts


Samal teemal

Kommenteeri

reCaptcha:

tulekul

esmaspäeval vikerraadios