Rüütel: tänane Eesti ei vasta minu unistustele

10.05.2013 10:41
Rubriik: Eesti
Täna 85-aastaseks saav president Arnold Rüütel ütles, et kuigi tänane Eesti ei ole päris see, millest ta unistas, siis oleme me üsna palju suutnud ka ära teha.
"Unistused on suuremad, kui suudetakse täita, selles mõttes ei vasta tänane Eesti nendele unistustele. Aga samas see, et me suutsime oma iseseisvuse taastada ja võrreldes teiste üleminekuühiskondadega suhteliselt edukalt arengut kiirendada ja selle arenguga edasi minna, siis tuleb rõõmu tunda, et me oleme üpris palju suutnud ära teha," ütles Rüütel ERR-i raadiouudistele.

Samas ütles Rüütel, et me ei näinud ette paljusid ohte ja probleeme, mis paratamatult reformide tulemusena tekkisid. "Väga palju tööealisi inimesi rändab riigist välja ja me ei ole suutnud ette valmistada töökohti nendele inimestele. Ja on terve rida teisi sotsiaalseid probleeme, et toetada perekonda, mis on ühiskonna aluseks. Selle tulemusena on sündivus madal.

Rüütli sõnul oleme sellele tuginedes olnud ühtpidi jätkusuutlikud, ent kaugemasse tulevikku vaadates mitte, sest rahvaarv on drastiliselt vähenenud.
Toimetas
Aleksander Krjukov


Samal teemal

Kommenteeri

reCaptcha:

tulekul

esmaspäeval vikerraadios