Ligi: ma pole kohast ilmajäämise pärast pettunud

6.09.2011 19:12
Rubriik: Eesti
Rahandusminister Jürgen Ligi ütles keskpanga juhi kohast ilma jäämise kohta, et ta pole pettunud, kuna ei hinnanud enda võimalusi kõrgelt.
"Küll aga ei eita ma pettumust juttude pärast, mis valimistele eelnesid ning tänase tulemuse määrasid," sõnas Ligi E24-le.

"Vaatenurk, et poliitika peab olema isoleeritud sfäär ilma väärika lahkumisvõimaluseta, kõlas minu kandideerimisega seoses tugevalt, ja kohtumised nõukogu liikmetega kinnitasid, et see kehtib ka minu kohta - sest kuulsin samas palju isiklikke komplimente oma senise töö ja sõltumatu mõtlemise eest," rääkis rahandusminister.

Küsimusele, kas nüüd kadus ka võimalus lahkuda poliitikast, vastas minister: "Et ma aga poliitikast tingimata lahkumas oleksin, ei ole tõsi, ma olen kandideerimist põhjendanud seisukohaga, et inimesed, kellel on poliitkas saavutusi, võiksid omada ja kasutada lahkumise võimalusi enne kui nad lahkuma on sunnitud".

Eesti Panga presidendi kohal tahaks Ligi enda sõnul näha inimest, kellel on ettekujutus juhtimisest ning Eesti ja Euroopa oludest ja majanduspoliitikast.
Toimetas
Karin Koppel

Kommenteeri

reCaptcha:

tulekul

esmaspäeval vikerraadios