Tartu revisjonikomisjon kahtlustab Hansapäevade ja Popkooripeo korraldajat linna reservfondi väärkasutamises

Tartu Hansapäevad (Foto: Ahto Sooaru)
Jane Saluorg
13.06.2016 8:48
Rubriik: Eesti

Tartu linnavolikogu revisjonikomisjoni aruannetest selgub, et SA Tartu Muusikafestivali projektijuht on esitanud revisjonikomisjonile üritustelt saadud kasumi varjamiseks valeandmed. Sihtasutuse juhataja Aile Parmsoo sõnul see nii kindlasti ei olnud.

Sihtasutus Tartu Muusikafestival on 13 tegutsemisaasta jooksul korraldanud Tartu linnas erinevaid üritusi. Tuntumad neist on Popkooripidu ja Tartu Hansapäevad. Sihtasutuse tegevus on Tartu linnavolikogu revisjonikomisjonis tõstatanud aga küsimusi, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Päevakorras oli sihtasutuse tegevuse kohta käiva informatsioon, kuid projektijuht esitas eelarve ega näidanud tegelikke tulemeid," selgitas komisjoni esimees Ants Kask.

Esitatud eelarves olid tulud ja kulud tasakaalus, nii nagu eelarvele kohane. Põhjalikumal uurimisel selgus aga, et ürituselt saadud kasum ületas kulusid, milles iseenesest ka midagi halba pole.
Komisjoni tähelepanu köitis hoopis asjaolu, et eelmisel aastal sai sihtasutus Tartu linna reservfondidest ligi 10 000 eurot Popkooripeo ja Hansapäevade korraldamiseks. Kase sõnul puudus raha taotlemiseks ja eraldamiseks aga igasugune alus.

"Tegelikult ei oleks vaja olnud reservfondi eraldisi, sest raamatupidamise andmeid vaadates selgus, et mõlemad üritused viidi läbi kasumlikult," rääkis revisjonikomisjoni esimees.

Parmsoo: Hansapäevad ja Popkooripidu ei olnud kasumlikud

Kase sõnul pole õige, et sihtasutus kasvatab oma kasumit reservfondide arvelt. SA Tartu Muusikafestivali juhi Aile Parmsoo sõnul keegi reservfonide arvelt kasumit ei kasvata, sest raha taotlemine ja kasutamine oli põhjendatud.

"Hansapäevad küsisid raha konkreetsetele tegevustele ja Hansapäevad ei teeninud sugugi kasumit. Popkooripidu küsis raha samamoodi aga üritus oli just eelmisel aastal miinuses olnud," selgitas Parmsoo.

Samuti ei nõustu Parmsoo väitega, et revisjonikomisjonile esitati valed andmed. Parmsoo sõnul oli tegemist arusaamatusega, mis tänaseks on lahenenud. "Arusaamatus tekkis asjaolust, et projektid, mida sihtasutus korraldab, on üle aastased, kuid revisjonikomisjon vaatas andmeid majandusaasta põhiselt," märkis sihtasutuse juht.

Parmsoo sõnul esitati andmed pärast ürituste toimumist, kuid selleks momendiks polnud arved veel laekunud. "Seetõttu olid tulude ja kulude andmed ümmardatud ning uuel kohtumisel said kõik asjad ära selgitatud," toonitas Parmsoo.

Toimetas
Allan Rajavee

Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Kommenteerimine on lubatud registreeritud kasutajatele!Olete sisseloginud kui {{userAlias}}
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Autendi ja kommenteeri ID-kaardiga.
Lisa uus kommentaar