Raekoja platsi kuusk pannakse kolmandat korda üles

28.11.2011 10:57 Uuendatud 11:10
Rubriik: Eesti
Juba kaks korda ümber kukkunud Raekoja platsi jõulukuusk pannakse ka kolmandat korda püsti.
Tallinna kesklinna valitsuse pressiesindaja Ivo Parbus ütles ERR-i uudisteportaalile, et kuusk paigaldatakse seekord rakendades meetmeid, mis peaksid kindlustama kuuse stabiilsuse.

Parbus selgitas, et hülssi, kuhu kuusepuu sisse läheb, paigaldatakse polt, mille otsa kuusk pannakse. Samuti lõigati kuusk veel neli meetrit lühemaks.

"Kui varem oli kuusk 24 meetrit kõrge, siis nüüd on ta 17 meetrit. Sellega väheneb oluliselt ka tuuletakistus, sest puu oli väga kahar," ütles Parbus ja tunnistas, et sel aastal pingutati kuuse valikuga ilmselt üle. "Varasematel aastatel ei ole olnud kuused nii kaharad ja kõrged."

Kuna täna püsib tugev tuul, siis alustatakse kuuse paigaldusega homme hommikul kell viis. "Kella kümneks peaks kuusk uuesti püsti olema."

Parbuse sõnul saavad homme inimesed Raekoja platsil jõuluturul viibides ja kuuske imetledes oma turvalisuses kindlad olla, sest tänahommikusel koosolekul olid kuuse paigaldamise kohta nõu andmas ka ehitusinsener ja dendroloog.

Parbus kinnitas, et kuuse ümberkukkumiste eest vastutab linnaosavalitsus. "Kindlasti me ei püüa vastutusest kõrvale põigelda," ütles ta. "Me püüame linnarahvale võimalikult palju rõõmu valmistada ja teinekord kõik head algatused saavad karistatud," lausus Parbus.
Toimetas
Aleksander Krjukov

Samal teemal

Kommenteeri

reCaptcha:

pane tähele