Hansson peab ennast konkurendist kogenumaks

Video
6.09.2011 21:56
Rubriik: Eesti
Eesti Panga juhiks jätkavad kandideerimist Maailmapangas töötav Ardo Hansson ja IMFi vanemnõunik Andres Sutt.
Keskpanga nõukogu valikust langesid täna kõrvale advokaadibüroo Sorainen jurist Andres Tupits ja paljude arvates favoriidiks peetud rahandusminister ja Reformierakonna juhtpoliitik Jürgen Ligi, vahendas "Aktuaalen kaamera".

Nõukogu otsustas lükata lõpliku keskpanga juhi valiku 11. oktoobril toimuvale koosolekule. "Me räägime seitsmeks aastaks Eesti Panga presidendi valimisest. Vaatame, kuidas Euroopa ja maailma majandusolukord välja näeb. Meile on ikkagi väga tähtis, et valiksime õige inimese. Ma leian, et ei ole mõtet kiirustada selle asjaga," selgitas Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik.

"Aktuaalse kaamera" küsimusele, kas Jürgen Ligi konkursist välja langemist võib tõlgendada, et keskpanga presidendi kohal ei soovita siiski näha poliitilise taustaga inimest, vastas Männik, et sellist järeldust ei saa välistada.

"Mõni inimene võib selliseid tagajärgesid või kokkuvõtteid sellest teha, ma ei välista seda. Ma ise, kui me oleme seda arutanud, ütlen nii, et Euroopa on keskpanga presidendid rohkem apoliitilised inimesed kui poliitilised. Aga see poliitiline mudel on täitsa olemas," ütles Männik.

Ligi ise oli samas veendunud, et otsustavaks sai just tema poliitiline taust. "Ma üllatunud küll ei ole, sest arvamus koorus välja kohtumisest nõukogu liikmetega. Ühelt poolt kiideti kõike, mida ma olen teinud ja seda, et ma olen sõltumatu mõtlemise ja ütlemisega, aga teiselt poolt toodi välja poliitilist sõltumatust," selgitas Ligi.

Viimasesse valimisvooru pääsenud Ardo Hanssoni sõnul on tal oma konkurendist Andres Sutist rohkem kogemusi ning erialaseid teadmisi.

"Andres on mul sõber, nii et ma ei taha ka väga täpselt hakata võrdlema, aga ma olen kindlasti siin elus natukene kauem olnud, seega on mul kogemusi nii elus kui majandustega võib-olla rohkem. Ma arvan, et mul on tugev haridus, kogemused nii Eestis kui väga mitmetes riikides," rääkis Hansson.

Andres Sutt ütles E24-le, et tal on hea meel selle üle, et pääses teise vooru. "See on nõukogu otsustada, kumb meist parem on. Las kirjutame teesid, nõukogu intervjueerib meid ja siis teeb valiku," ütles Sutt.

Presidendiks kinnitamiseks peab kandidaati Eesti Panga nõukogus toetama viis liiget kaheksast. Andres Lipstoki ametiaeg kestab järgmise aasta juunini. Keskpanga president valitakse seitsmeks aastaks.
Toimetas
Merili Nael

Kommenteeri

reCaptcha:

täna etv-s

täna vikerraadios