Küberrünnakuid teinud mees peab hüvitama miljoneid

10.03.2010 16:17
Rubriik: Eesti
Harju maakohus mõistis täna reaalse vangistuse küberrünnakuid teinud mehele ning mõistis tema tegevuse tagajärjel kannatanud firmade kasuks välja 6,5 miljonit krooni.
Kohus mõistis Artur Boiko (44) süüdi arvutikahjurluses ning karistas teda kahe aasta ja seitsme kuu pikkuse vangistusega. Kuna ta on eelvangistuses juba ühe aasta ja seitse kuud ära kandnud, siis jääb tal vanglas ära kanda veel üks aasta ja üks päev, ütles maakohtu pressiesindaja Kristina Ots ERR-i uudisteportaalile.

Kohus mõistis Boikolt AS IF Eesti Kindlustus kasuks välja 5 112 782 krooni, telekommunikatsioonifirma Starman kasuks 1 429 229 krooni ja 30 senti ning AS-i Elion kasuks 18 300 krooni.

Küberrünnakutes kannatanud Microlink Eesti AS ja portaal Delfi Boiko vastu tsiviilhagi ei esitanud.

Kohus mõistis Boikole sama karistuse, mida nõudis talle kohtuvaidluses Põhja ringkonnaprokurör Tambet Grauberg. Boiko kaitsja vandeadvokaat Nadežda Kikkas palus oma kaitsealuse nendes kuritegudes õigeks mõista, sest advokaadi kinnitsusel tegutses Boiko arvuti kaudu keegi teine.  
 
Süüdistuse järgi korraldas Boiko 2004. aasta juulis Microlink Eesti AS-i vastu küberrünnaku. Boiko käivitas arvutiprogrammi, mis pommitas Microlinki tuhandete päringutega, mis kahjustasid oluliselt firma tegevust.

Samasuguseid küberrünnakuid korraldas Boiko erinevatel aegadel ja motiividel ka Delfi portaali, telekommunikatsioonifirma Starman ja AS IF Eesti Kindlustus vastu ning viimase vastu suunatud rünnakud mõjutasid ka politseiameti ning registrite ja infosüsteemide keskuse servereid.

Boiko ei ole end kuritegudes süüdi tunnistanud.
Toimetas
Marek Kuul

Kommenteeri


VÄRSKED UUDISED

Tähelepanu!