Res Publica ja Isamaaliit ühinevad

Video
4.04.2006 12:50 Uuendatud 22:24
Rubriik: Eesti
Res Publica eestseisus ja Isamaaliidu juhatus toetasid teisipäeval erakondade ühinemist nime all Erakond Eesti Eest.

"Meid ühendavad väärtused on ühiskonna tulevikkusuunatus, rahvuse ja kultuuri kestmine, inimeste vabaduste ja võimaluste avardamine, aus riigivalitsemine, hoolivus ja säästlikkus," teatasid Res Publica esimees Taavi Veskimägi ja Isamaaliidu esimees Tõnis Lukas ühiste kavatsuste deklaratsioonis.

"Meid ühendab kuulumine ühtsesse Euroopa poliitilisse väärtusruumi ehk Euroopa Rahvaparteisse," lisasid Veskimägi ja Lukas.

"Oluliseks ühinemise argumendiks on, et meid siiski häirib riigis vohav vasakpopulism, endise nomeklatuurse mõtteviisi pealetung ja ebaeetiliste vahendite kasutamine poliitikas," ütles Taavi Veskimägi Aktuaalsele kaamerale.

Tõnis Lukas ütles, et loodaval erakonnal on uus hoog ja tulemine, aga ka selged juured. "Praegune valijaskond jääb meid toetama ja me läheme taotlema valimisvõitu."

Ühinemine toimub mõlema erakonna üldkogude otsuste alusel hiljemalt 2006. aasta juunis. Ühinenud erakonna piirkonnad ja osakonnad valivad ühised juhtorganid ja asuvad ühtsetel alustel tööle hiljemalt 2007. aasta juunis.

Ühinenud erakonna valimisplatvormi kinnitab erakondade volikogu. Programmi ettevalmistamiseks moodustab ühinenud erakonna juhatus programmitoimkonna.

Res Publica ja Isamaaliidu ühinemisest on räägitud ka varem. Viimati tuli see kõne alla mullu novembris, kui Isamaaliidu esimees Tõnis Lukas ning seejärel ka Res Publica aseesimehed Tõnis Palts ja Siim-Valmar Kiisler kutsusid erakondi kaaluma ettepanekut ühineda uueks konservatiivseks erakonnaks juba enne riigikogu valimisi 2007. aasta märtsis. Toona tõrjus ettepaneku Res Publica eestseisus.

2004. aasta augustis tegid Isamaaliit ja Res Publica vastastikku ühinemisettepanekuid, kuid ka siis need tõrjuti.

Toimetas
Ott Ummelas

Kommenteeri

reCaptcha:

täna etv-s

täna vikerraadios