Kevadtormi lahingud lõppesid ajateenijate vasturünnakuga

Lahingus (Foto: Kaitsevägi)
18.05.2016 12:42
Rubriik: Eesti

Täna keskpäeval lõppesid Kevadtormi õppelahingud Ahja jõe ümbruses pärast 2. jalaväebrigaadi üksuste rünnakut 1. jalaväebrigaadi kaitsepositsioonidele.

Peamiselt ajateenijatest koosnevad 2. jalaväebrigaadi üksused läksid ründelahingule eile pärast peetud kaitselahinguid, mis toimusid Kastmekodu-Kadaja-Linajärve liinil. Kaitselahingule eelnes kolmepäevane viivituslahing.

13. mail alanud õppuse hindamisfaasile eelnes omakorda 4.-12. maini kestnud üksuste koostegevusõpe, mille eesmärk oli harjutada tegutsemist nii kompanii, pataljoni kui brigaadi koosseisus.

2. jalaväebrigaadi ülema kolonel Eero Rebo sõnul oli tänavune Kevadtorm osalejatele raske, kuid ta usub, et vastase rollis olnud 1. jalaväebrigaad koos liitlasüksustega sai hea kogemuse võitlemaks visa vastasega soomusüksuste jaoks raskel maastikul.

"Ajateenijad ja reservväelased on võimelised tegutsema edukalt kõigis lahinguliikides ning tänavune Kevadtorm pani punkti kogu väljaõppetsüklile," ütles Rebo.

Rebo sõnul näitas Kevadtorm ka seda, et reservõppekogunemisele tulnud reservväelased ei olnud oma oskusi minetanud ning olid õppuse osas väga motiveeritud. "Meie suurtükiväelastel seisavad veel ees lahinglaskmised haubitsatest," lisas kolonel.

Ligi kolm nädalat kestnud õppuse Kevadtorm lahingutes osalesid 2. jalaväebrigaadi koosseisus lisaks kahele ajateenijate jalaväepataljonile pioneerid, suurtükiväelased, õhutõrjujad, luurajad, tankitõrjujad, tagala-ning sideväelased ja Kanada snaiprimeeskond.

Vastutegevust juhtinud 1. jalaväebrigaadi ülema kolonelleitnant Veiko-Vello Palmi sõnul iseloomustab NATO koostöö toimivust suurepäraselt õppuste jaoks moodustatud rahvusvahelise pataljoni näide, kus Kalevi jalaväepataljoni staap juhtis Briti, Leedu ja USA jalaväekompaniisid.

"Kalevi jalaväepataljoni staap suutis lühikese ajaga mitme riigi allüksustest kokku panna toimiva manööverüksuse. See on hea näide nii meie kui NATO üksuste operatiivsusest," ütles kolonel Palm ning tunnitas, et talle avaldas muljet ka Saksa luurekompanii maastikuvalitsemise, infotootmise võime ja hollandlaste jalaväe lahingumasinad CV9035. "Saime õppuselt hea arusaamise sellest, kuidas meile peagi saabuvaid masinaid kasutada saab," ütles Palm.

Kevadtormil moodustasid 1. jalaväebrigaadi Balti riikide ühine ja NATO kiirreageerimisjõudude NRF-16 koosseisu kuuluv Balti pataljon, kuhu lisaks Scoutspataljoni kahele jalaväekompaniile kuulusid Läti ja Leedu jalaväekompaniid.

Samuti oli brigaadile allutatud Ameerika Ühendriikide, Ühendkuningriigi, Saksamaa ning Hollandi kompaniisuurused üksused, Poola rühmasuurune luureüksus ning Leedu panustas õppusele eraldi Kalevi jalaväepataljoni alluvuses oleva ajateenijate jalaväekompaniiga. Staapides tegutsesid veel Soome, Ukraina ja Belgia staabiohvitserid. Kokku osales Kevadtormil üle tuhande liitlase 12 riigist.

Kevadtormi lõpurivistus toimub homme kell 11 Ridali lennuväljal.

Toimetas
Marek Kuul

Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Kommenteerimine on lubatud registreeritud kasutajatele!Olete sisseloginud kui {{userAlias}}
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Autendi ja kommenteeri ID-kaardiga.
Lisa uus kommentaar