Tartu Ülikool vähendab avatud õppekavade arvu poole võrra

Video
ERR
5.03.2013 21:14
Rubriik: Eesti
Kõrgharidusreform toob ülikoolides kaasa tasuta õppimise. Kuigi seni tasuline olnud avatud ülikooli õppevorm ei kao, siis Tartu Ülikoolis ligikaudu pooltele avatud õppekavadele enam sellest sügisest uusi tudengeid vastu ei võeta.
Võrreldes varasema koolituspakkumisega, on avatud ülikooli õppekavade hulk vähenenud ligikaudu poole võrra. Tartu Ülikooli vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul olid igal teaduskonnal selleks omad põhjused, küll õppekvaliteedist, demograafilisest olukorrast tingituna, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ja ka sageli sellest tingituna, et kui vastuvõtuplaane selleks suveks tehti, siis kõik aspektid kõrgharidusreformiga seoses ei olnud veel päris täpselt selgunud. Ülikool otsustas võtta pisut ettevaatlikuma positsiooni, kui ta oleks teinud võib-olla olukorras, kus kõik aspektid oleksid selged olnud," lisas Karo.

Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas olid õppekavad enne kõrgharidusreformi seotud suurel määral tasulise õppega ning avatud ülikooli vormis. Majandusteaduskonna dekaani Maaja Vadi sõnul tuleb nüüd umber vaadata, millisel määral suudetakse seniste kavadega jätkata.

Ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudis avatud ülikooli sellest sügisest tudengeid enam vastu ei võeta. Instituudi juhataja kohusetäitja Halliki Harro-Loit sõnas, et avatud õppe vorm on ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudi erialadel olnud hea võimalus juba tegutsevatele praktikutele, kes tahavad end oma raha eest täiendada. Harro-Loidi sõnul on sellised tudengid fokusseeritud ja efektiivsed ning teavad, mida tahavad õppida.

"Me ei tohi ühel ja samal õppekaval õpetada nii tasulisi kui ka tasuta üliõpilasi. Me peaksime avama avatud ülikooli jaoks uue õppekava, aga kogu Eesti hariduspoliitika pigem on suunatud sellele, et õppekavade arvu vähendada, mitte suurendada," arvas ta.
Toimetas
Sven Randlaid


Samal teemal

Kommenteeri

reCaptcha:

täna etv-s

täna vikerraadios