Psühholoog: autokoolid võiksid saata probleemsed õpilased kontrolli

Video
5.06.2012 9:49
Rubriik: Eesti
Autokooli õpetajatel ja ka liikluspolitseinikel võiks olla võimalus saata probleemsed sõiduõpilased kontrolli, arvab liikluspsühholoog, Bonni ülikooli doktorant Gunnar Meinhard.
Ta rääkis ETV hommikuprogrammis "Terevisioon", et autokooli satub paberite järgi inimesi, kes ei tohiks sinna sattuda. Praegu aga inimesi nende autojuhtimise võimekuse kohapealt enne sõidukooli massiliselt ei filtreerita. "Filtreeritakse siis, kui nad hakkavad jääma hammasrataste vahele või antakse vihje, et sellel võib-olla sellel isikul ei ole piisavalt pädevusi," ütles saatekülaline.

Meinhard juhtis tähelepanu sellele, et praegu saadetakse ka hiljuti insuldi üle elanud autokooli, sest talle on väljastatud paber, mis kinnitab tema tervise korrasolekut. "Autokooli õpetajatel või ka politseinikel, kes teedel autokooli õpilasi kontrollivad ja näevad, et situatsioon pole õige, võiks olla võimalus saata selline isik kontrolli."

Politseijuht Tarmo Miilits avaldas eilses "Terevisioonis" arvamust, et liiklushuligaanide arvu piiramiseks tuleks muu hulgas hakata testima juhikandidaatide vaimset võimekust, enne kui nad autokooli pääsevad.

Saksamaal ja Austrias kasutataksegi inimeste juhtimisvõimekuse väljaselgitamiseks kontrollmeetmeid. Plaane on teistelgi. Need ei ole vaimse võimekuse testid, vaid kontrollitakse inimese võimekust sõidukit juhtida ja seda rakendatakse neile, kes jäävad eri seaduserikkumistega vahele. Abiks on rikkumiste punktisüsteem. Kui punktihulk kasvab kiiresti, siis rakendatakse juhtimisvõimekuse testimist.
Toimetas
Sven Randlaid


Samal teemal

Kommenteeri

reCaptcha:

tulekul

esmaspäeval vikerraadios