Mihkel Kärmas: uuriva ajakirjanduse tegemine on muutunud raskemaks

Video
29.02.2012 10:51
Rubriik: Eesti
Bonnieri preemia saanud Mihkel Kärmase sõnul on uuriva ajakirjanduse tegemine aastatega raskemaks muutunud, sest Eesti ühiskond on palju rahulikum.
Kärmase hinnangul pole see võib-olla tingitud sellest, et inimesed oleksid nii palju muutunud, vaid pigem sellest, et ühiskond laiemalt on läinud palju rahulikumaks. "Kui mõtleme tagasi 90ndate keskpaika, siis aeti inimesi tänaval püstoliga taga /.../, seda aastal 2012 enam ei juhtu. See on ilmekas märk, et elu on muutunud palju-palju stabiilsemaks. Oleme ikkagi muutunud palju rohkem igavaks Põhjala riigiks ja nüüd sama särtsakaid lugusid välja kaevata nagu kümme aastat tagasi, see on palju-palju rohkem tööd," rääkis Kärmas ETV hommikusaates "Terevisioon".

Kärmas märkis, et me elame väga heas ja korralikus riigis. "Kui uudiseid loed, et jälle võeti keegi kinni ja on mingisugune pahandus, on mulje, et hirmus Soodom ja Gomorra toimub, aga see on väga palju ka ajakirjanike ja korrakaitseorganite hea töö, et neid asju päevavalgele tuuakse."

ERRi ajakirjanikud Mihkel Kärmas ja Rasmus Kagge said meediakontserni Bonnier ja ajalehe Äripäev 2011. aasta uuriva ajakirjanduse auhinna. Nad pälvisid auhinna ETV saates "Pealtnägija" ja ERRi uudisteportaalis ilmunud lugudega "Eesti isamaalised poliitikud hangivad Vene miljonäridele elamislube" (30.11) ja "Investorid esitasid oma elukohana Stelmachi kolleegide aadresse" (07.12).

Kärmas ja Kagge rääkisid "Terevisioonis" täpsemalt, kuidas nende võidulugu sündis ning seda näeb alljärgnevast videost.
Toimetas
Inga-Gretel Linkgreim


Samal teemal

Kommenteeri

reCaptcha:

tulekul

esmaspäeval vikerraadios