Vaino Väljas Eesti poliitilisele eliidile: hoidke kokku!

Video
25.12.2008 21:11
Rubriik: Eesti
Vaino Väljas, Eestimaa Kommunistliku Partei keskkomitee esimene sekretär aastatel 1988-1990, Eesti vabariigi iseseisvuse taastamise ajal, ütleb Eesti praegusele poliitilisele eliidile: hoidke kokku!
"Ületades tänapäeva raskusi ja püüdes leida lahendusi, tuleb vaadata ilmtingimata homsesse päeva," ütles Vaino Väljas ETV saatele "Jõulutunnel" koos kirjanik Enn Vetemaaga antud intervjuus. "Ja homsesse päeva peab vaatama realistlikult, aga siiski positiivse pilguga."

Meenutades Eesti vabariigi iseseisvuse taastamise tähtsamaid etappe 20 aastat tagasi - laulvat revolutsiooni, suveräänsusdeklaratsiooni, Balti ketti -, rääkis 77aastane Vaino Väljas, et ta tahaks, et ka praegusel ajal oleks rohkem üksteisemõistmist ja rahva üksmeelt.

"Mitte midagi ei oleks saanud ükski poliitiline liikumine või grupp teha, kui ei oleks olnud sellist rahva toetust," ütles Väljas ning lisas, et ka praegusel väga raskel ja kriitilisel ajal oleks seda eriti vaja. 20 aastat tagasi olnu on tema sõnul tõendus sellele, et rahva ühismeel ja ühismõtlemine on võimalik.

"Tahaks ütelda praegusele poliitilisele eliidile: hoidke kokku, ärge riielge," rääkis Väljas. "Jah, vaielda tuleb asjade üle, kuid olge inimlikud. Tuletage meelde seda, mis oli laulva revolutsiooni ajal. Erimeelsused olid, aga kriitilistel hetkedel saime me kokkuleppele."
Toimetas
Heikki Aasaru


Samal teemal

Kommenteeri

reCaptcha:

tulekul

täna vikerraadios