Korb loobus riigifirmade kolimise plaanist

Video
15.02.2017 19:10
Rubriik: Eesti

Ehkki regionaalminister Mihhail Korb (KE) kaalus esialgu nii haridusministeeriumi kolimist Tallinna kui ka mitmete riigifirmade töötajate ümberpaigutamist, on praeguseks need plaanid maha maetud. Siiski tähendab ka üksnes riigiasutuste äraviimine pealinnale ligi tuhande töökoha kaotust. Asupaika vahetavates riigiasutustes nähakse võimalike töötajatena nii Tallinnast kaasa kolivaid ametnikke kui ka näiteks maavalitsuste kaotamisest tööta jäävaid inimesi.

Sel nädalal meedias avalikustatud töödokumendis toodi välja konkreetsed riigiasutused ja nende võimalikud asukohad, kuid juba nüüdseks on plaan muutunud. Ministeeriumi sõnul oli nende esialgne soov kolida Tallinnast välja 2500 ametikohta ning nimekirjas olid nii ametid kui ka riigiettevõtted.

Ministeeriumi poolt koostatud esialgse tööversiooni kohaselt oleks võimalik kolimine puudutanud enim Eesti Energiat, mille Tallinna peakontorist taheti Jõhvi viia 386 töökohta. Samamoodi oleks Jõhvi kolitud 200 AS-i Elering töötajat.

Korb soovis pealinnast välja Tapale viia ka 50-100 Eesti Raudtee ja EVR Cargo töötajat ning kolida terve AS-i Eesti Loto kontor koos 40 töötajaga Tallinnast Kuressaarde.

Sellest plaanist loobuti.

"Aktsiaseltsid on hetkel sellest protsessist välja võetud ja praegu me räägime ainult tuhandest töökohast," kinnitas riigihalduse minister Mihhail Korb.

Samuti on räägitud haridusministeeriumi võimalikust Tallinnasse täielikult tagasi kolimisest.

"See töö, mis on siiani tehtud, seda keegi ümber tegema ei hakka ehk haridusministeerium jääb täpselt sinna paika kus ta on," lubas Korb.

Seega on plaan alles, aga räägitakse tuhande töökoha liigutamisest piirkondadesse ja Korbi sõnul tahetakse asutusi välja viia tervikuna.

Pärnu maavalitsuses töötab praegu 36 inimest, kellest suur osa jääb pärast maavalitsuste kaotamist tööta. Nüüd räägitakse võimalikust 150 töökohast, mis tuleks maanteeameti Pärnusse kolmisel.
Kas kõik maavalitsuse töötajad just maanteeametisse tööle sobivad, pole Pärnu maavanem sugugi kindel, kuid pigem tasuks vaadata asutuste jagamisplaani selle järgi, millist neist omavalitsused ise tahaksid.

"Kindlasti me sooviksime, et siin paikneks näiteks EAS-i turismi osa. Pikalt oleme mõelnud, et see maanteeamet ei ole mitte kõige halvem pakkumine. Need inimesed, kes kõik Via Baltica peal on saanud sõita elusõitu, kui maanteeamet täna paikneb siis ühel pool otsas, siis paikenks ta teisel pool, siis võib-olla see areneb ka kiiremini neljarealiseks," arutles Pärnu maavanem Kalev Kaljuste.

Riigikogu liige, endine regionaalminister Siim Kiisler (IRL) ütleb, et plaan riigiasutused ära kolida on õige, kuid lähtuda tuleks kahest tasandist: esmalt lepitakse kokku, millised asutused Tallinnast ära viiakse ja siis hakatakse koos asutuste ja omavalitsustega arutama, kuhu need viiakse. Kas töötajad tulevad Tallinnast kaasa või leitakse kohapealt, kujuneb Kiisleri sõnul erinevalt.

"Loomulikult on osa inimesi, kes ütleb, et ma ei saa teha oma elus nii suurt muudatust, et kolida täitsa teise linna või asuda tööle teise linna. Aga see avab võimaluse, näiteks kaotavad oma töökoha tänases maavalitsuses," selgitas Kiisler.

Võimalike töökohtade liikumine Tallinnast väiksematesse piirkondadesse elavdab kinnisvaraasjatundjate sõnul ka väiksemate linnade kinnisvaraturgu. Müügis ja müügi ootel on palju kortereid ja maju, mis võivad saada kolivate ametnike tulevaseks koduks.

Riigihalduse minister Mihhail Korb kavatseb juba konkreetsema plaaniga minna valitsusse järgmisel või ülejärgmisel nädalal.

Toimetas
Merilin Pärli

Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Kommenteerimine on lubatud registreeritud kasutajatele!Olete sisseloginud kui {{userAlias}}
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Autendi ja kommenteeri ID-kaardiga.
Lisa uus kommentaar