Tallinna ja Helsingi vahelised lennud ei taastu ka homme

Video
30.11.2010 6:51 Uuendatud 13:08
Rubriik: Eesti
Soomes algas täna lennufirmade Finnair ja Blue1 salongipersonali ametiühingu streik, mis seiskas kõik nimetatud firmade lennud, sealhulgas ka tänased ja homsed lennud Tallinna ja Helsingi vahel.
Viimane lend Tallinnast Helsingisse väljus kell 12.40, edasised Finncommi lennud Tallinna ja Helsingi vahel täna ja homme tühistatakse.

"Salongipersonali streigi algamisega tuleb meil tühistada suurem osa graafikujärgsetest liinilendudest. Samuti jäävad täna pärastlõunast ära ka kõik Tallinna ja Helsingi vahelised lennud. Kuna hetkel on ebaselge, kui kaua streik kesta võib, palume kõigil Tallinnast reisi alustavatel klientidel võimalusel reis edasi lükata," kommenteeris olukorda Finnairi Baltimaade müügijuht Guerman Tyvoniouk. Ta vabandas kõigi klientide ees seoses streigiga kaasnevate ebamugavuste pärast.

Reisijatel, kelle lend seoses streigiga tühistatakse ja kes saavad oma reisiplaane muuta, on võimalus oma lend edasi lükata kuni 31. märtsini 2011 või tühistada. Juhul kui klient soovib reisi tühistada, võimaldab Finnair tühistatud lennule ostetud piletile kasutamata osa eest tagasimakse. "Esmajärjekorras püüame abistada neid reisijaid, kes ootavad oma tagasilendu koju," selgitas Tyvoniouk.

Finnair soovitab abisaamiseks kontakteeruda reisibürooga, kust lennupilet osteti või võtta ühendust Finnairi klienditoega. Kui lennupilet on ostetud Finnairi kodulehelt, saab tagasimakse taotluse täita kodulehel www.finnair.ee. Finnairi kliendid saavad oma broneeringuid kontrollida, infot lisada ja muuta ka Finnairi kodulehe kaudu.

Peamiseks erimeelsuseks Finnairi ja Blue1 töötajate ja tööandjate vahel jäi mandritevaheliste lendude järgsete puhkepäevade küsimus, vahendas YLE.

Alles hiljuti streikis Soomes 900 lennumehaanikut.
Toimetas
Sven Randlaid

Kommenteeri

reCaptcha:

tulekul

esmaspäeval vikerraadios