Kompaniiülem: naisajateenijad teevad meestele tihti silmad ette

(Foto: ERR)
8.08.2012 21:58
Rubriik: Eesti
Enam kui 1600 ajateenijal üle Eesti täitub kaitseväkke jõudmisest esimene kuu, selja taga on esimene metsalaager ning kasarmuelu ja sõjaväeline kord on juba harjumuseks saanud. Kompaniiülema leitnant Allar Eesmaa kinnitusel näitavad aga naisajateenijad sageli meestele silmad ette.
Kuu aega tagasi sisenesid uued noored Kuperjanovi pataljonis isiklike spordikottide ja dressidega tundmatusse maailma. Nüüd on nendest saanud kaitseväelased, kes juba enam-vähem mõistavad, mida neilt tahetakse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tunne on kõvasti selgem ja parem, kui siia saabudes - hakkab aru saama asjadest, mis mille jaoks on ja kuidas käib ja oskab käituda sõjaväelise korra järgi," rääkis ajateenija Jüri Joonas.

Peale selle, et noored suudavad rivikorras liikuda ning õigesti relva käes hoida, on nad esimestel nädalatel õppinud orienteerumisvõtteid ja sõjameditsiini aluseid. Kõige tähtsam on aga ilmselt olnud harjumine uue rutiiniga.

"Esimestel päevadel ma mõtlesin küll, et mina kell 5.50 üles ei saa, et see on nii keeruline," ütles ajateenija Jane Reiljan.

Tõtt öelda, näitavad Kuperjanovi pataljonis naised noormeestele tihtipeale silmad ette, kuna nende keskmised tulemused on paremad.

"Nende suust mingisugust vingumist või mittetegemist ei ole, pigem ütlevad: "Poisid, lähme teeme ära!"," kinnitas kompaniiülem leitnant Allar Eesmaa.

Kõige enam meenutatakse esimesele kuule tagasi vaadates metsalaagris käimist.

"Metsalaager on kõige huvitavam olnud, sest sealt tuli kõige rohkem korraga uut informatsiooni," meenutas ajateenija Eleen Laasner.

"Keset metsalaagrit, kolmandal päeval, kui tulime lasketiiru, vihma sadas ja olime liiva sees ja külm oli, siis oli psühholoogiliselt natukene madalseis, aga pärast see-eest oli väga hea pärast pesu jälle marssida sööma. Siis oli väga kõva tunne, et see kõik tehtud on," rääkis ajateenija Madis Einpalu.

"Kuidas saada hakkama, kuidas saada süüa, kuidas kuiva nahaga magatud - kindlasti need asjad tulevad kasuks," tõdes ajateenija Triin Väisanen.

Enamjaolt on noortele ajateenijatele olnud üllatuseks füüsilised koormused. Esimese testi sooritasid rahuldavalt umbes pooled, teistel tuleb veel kõvasti trenni teha. Lähinädalatel jätkavad noored sõduri baaskursusega, mille järel annavad truudusevande Eesti riigile.
Toimetas
Merili Nael

Kommenteeri

reCaptcha:

pane tähele