President Ilves sõitis rongiga riigivisiidile Lätti

Video
5.06.2012 7:17 Uuendatud 19:20
Rubriik: Eesti
President Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves sõitsid teisipäeva hommikul Edelaraudtee rongiga kolmepäevasele riigivisiidile Lätti.
Ilves ütles enne visiiti läti ajakirjale Rigas Laiks antud intervjuus, et Lätti on eestlased ikka sõitnud rongiga, vahendasid ERRi teleuudised ja "Aktuaalne kaamera".

Rongi oli presidendipaari, nende ametliku delegatsiooni ja 22-liikmelise äridelegatsiooni jaoks reserveeritud kaks vagunit, ülejäänud vagunid olid tavareisijatele avatud.

President Ilves soovis selle veidi tavatul moel riigivisiidile sõiduga rõhutada Helsingist läbi Balti riikide ja Poola Berliini kavandatava Rail Balticu raudtee olulisust ning Eesti ja Läti erilist suhet.

"Ma olen olnud juba aastaid seisukohal, et kui me tahame rääkida Balti koostööst, siis me peame kulutama ka midagi. Me peame tegema suuri investreeringuid, muidu see jääbki sellise retoorika tasemele, mis räägib ainult Balti koostööst ilma, et ise panustaksime millesegi," ütles Ilves enne reisi.

Ta tõdes, et kui üldse on midagi, mis annab Balti ühtsusele ja Balti koostööle reaalse füüsilise, taristulise tähenduse, siis on see Rail Baltica raudteeühendus.

Enne riigivisiiti Läti televisioonile antud usutluses ütles Ilves, et ei ole nõus väidetega, nagu oleks eestlased kõiges lätlastest ees ja soovitas riikide võrdlemisest loobuda ning keskenduda asjadele, mis on vaja ära teha.

[flowplayer]://media.err.ee/uudised/uudised:2012-06-05_TR_ilves.mp4[/flowplayer]
Toimetas
Inga-Gretel Linkgreim, Merili Nael


Samal teemal

Kommenteeri

reCaptcha:

pühapäeval etv-s

täna vikerraadios