Ligi: Euroopa peab konkurentsivõime taastama

5.06.2012 20:32
Rubriik: Majandus
Rahandusminister Jürgen Ligi ütles täna Riias toimunud rahvusvahelisel konverentsil, et Euroopa peab taastama oma konkurentsivõime ning seda saab teha struktuurireformide läbi.
Konverentsi teemaks olid õppetunnid Balti riikide majanduse ja rahanduse taastumisest kriisi ajal ja järel, teatas rahandusministeerium.

Ligi keskendus oma ettekandes Eesti kogemusele euro kasutuselevõtul ja euroala väljakutsetele. "Euro oli Eestile majanduslikult väga loomulik valik. Aga ta oli ka väga sümboolne, nii et saime tema ettekäändel teha reforme, mida pidime niikuinii tegema," ütles rahandusminister eelarvekärbetele ja finantsdistsipliinile viidates. "Usun, et meie edu andis enesekindlust kogu meie regioonile, mida aastail 2008-2009 kirjeldati väga mustades värvides," kõneles ta.

Rahandusminister kinnitas, et Euroopa ja euroala on tugevad, kuid vajavad reforme, eriti riikide tasandil. Ligi sõnul on stabiilsusmehhanismid vaid ajutine, kuigi kriisi ajal hädavajalik lahendus ning ka avaliku sektori kulude pidev suurendamine ei aita kokkuvõttes majandust kuigi palju. "Euroopa peab konkurentsivõime taastama - selleks on vaja struktuurireforme, et taastada turgude usaldus ja üldine stabiilsus. Meil on vaja tõelist ühisturgu, ilma piiranguteta," kinnitas minister. "Stabiilsuse ja kasvu pakti põhimõtted kehtivad endiselt, nüüd tuleb neid lihtsalt rakendada," lisas ta.

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) ja Läti Panga korraldatud kõrgetasemelisel konverentsil "Against the odds: lessons from the recovery of the Baltics" esinesid veel näiteks IMFi peadirektor Christine Lagarde, Euroopa Komisjoni asepresident Olli Rehn, Euroopa Keskpanga juhatuse liige Jörg Asmussen, Rootsi rahandusminister Anders Borg, Läti peaminister Valdis Dombrovskis ja rahandusminister Andris Vilks.

Ministril oli ka kahepoolne kohtumine Christine Lagarde'iga. Mitteametliku jutuajamise käigus vahetati mõtteid viimastest sündmustest euroalal ning Ligi andis ülevaate Eesti majanduse olukorrast.
Toimetas
Merili Nael


Samal teemal

Kommenteeri

reCaptcha:

tulekul

esmaspäeval vikerraadios