Eestis ei tule ilmselt .ee kõrvale teisi domeene

14.04.2012 22:08
Rubriik: Majandus
Kuigi Eestis kaaluti .tallinn, .tln ja .eesti domeenide turuletoomist, jääb Eestisse siiski tõenäoliselt ainult .ee domeen.
Kuni eilseni said organisatsioonid üle maailma, kes tahtsid osta oma kaubamärginimega lõppevaid domeenisufikseid, esitada vastava taotluse.

Näiteks sai karastusjookide tootja Pepsi taotleda praeguse domeenisufiksi nagu .org või .com asemel domeenisufiksit .pepsi, .gatorade või .tropicana.

Eesti Interneti SA juht Marek-Andres Kauts rääkis ERR-i uudisteportaalile, et sihtasutus ei kavanda .ee kõrvale teiste domeenide turuletoomist.

"Meile teadaolevalt ei tee seda ka ükski teine Eesti ettevõte või asutus," kinnitas ta.

"Kaalusime .tallinn, .tln või .eesti turule toomist, kuid konsulteerides ettevõtetega leidsime, et .ee rahuldab kasutajate vajadused," märkis Kauts.

"Otstarbekas on uute domeenide turuletoomise riski asemel suunata vahendid turvalisuse taseme tõstmiseks ja DNSSec domeenide signeerimise rakendamise arendamiseks," lisas ta.

"Sama teed on läinud ka valdav enamus EL-i domeenidega tegelevaid asutusi, sh Soome, Rootsi ja Norra."

Uue domeenisufiksi turuletoomiseks esitati avaldusi USA-s tegutsevale organisatsioonile ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers).

Kautsi sõnul asub ICANN nüüd kontrollima taotluse esitanute tehnilist võimekust, usaldusväärsust ning ka seda, et uue tippdomeeni kasutuselevõtuga ei rikutaks kellegi õigusi. 

Juhul, kui ühele nimele on mitu taotlejat, korraldatakse oksjon.

"Uute tippdomeenide kasutuselevõtt võib puudutada ka välispoliitiliselt tundlikke nimesid, mis näiteks ajaloolistel põhjustel kahjustavad teatud riikide või rahvusve huve," sõnas Kauts.

Hinnangute andmine ja kompromisside ettevalmistamine on tehtud ICANN-i direktorite nõukogu juures tegutseva nõu andva kogu GAC ülesandeks.
Toimetas
Oliver Kahu

Samal teemal

Kommenteeri