Eestlanna Egiptuses: Kölni massiahistamisega seotud inimesed määrivad ära kõigi sisserändajate maine

Video
15.01.2016 20:00
Rubriik: Välismaa

Egiptuses elav Kaidi Udris ütles, et massiahistamised ei ole Kairos sagedased, vaid pigem väga harvad. Kölnis aastavahetusel juhtunu määrib tema sõnul aga ära suure inimgrupi ehk sisserändajate maine.

Udris selgitas ETV saates "Ringvaade", et grupiviisilise ahistamise mõiste tekkis ja sai Egiptuses laiemat kõlapinda eelkõige seoses araabia kevadega 2011. aastal, kui leidsid aset mõned tõsisemad juhtumid Tahriri väljakul.

Tema sõnul juhtub Kairos selliseid intsidente pigem massikogunemistel, kuid siiski väga harva.

"Mina õnneks ei ole sellega kokku puutunud, sest pean targemaks massikogunemistest Kairos eemale hoida. See on selline asi, mis ei juhtu siin igapäevaselt, see pole fenomen või regulaarne sündmus, vaid see juhtub pigem massikogunemistel, kus näiteks võimudel on raske inimeste turvalisust tagada," ütles ta.

Põhjus, miks Egiptuses mehed naisi võivad ahistada, on Udrise sõnul konservatiivses ühiskonnas.

"Siin on mehe ja naise suhtlemine üsna piiratud, isegi silmside üle 3 sekundi võib olla "vale" sõnum. Ma arvan, et üks suuremaid põhjuseid, miks see toimub ja kuidas ründajad seda õigustavad, on see, et selline suurdemonstratsioon ei ole naise jaoks koht, kuhu minna - kui ta juba julgeb õhtul, pimedal ajal minna suurele väljakule oma poliitilisi vaateid avaldama, siis võib ta ka kõike muud teha ja võib-olla ta ei ole siis n-ö korralik naisterahvas," selgitas Udris.

Tema sõnul rünnatakse Egiptuses pigem kohalikke naisi, mitte lääneriikidest pärit naisi, kuigi araabia kevade ajal leidsid kõlapinda just välismaalaste vastased rünnakud. "Tegelikult on kõige lihtsam ja tavalisem "saak" neile meestele kohalikud egiptlannad, sest neid nähakse väga nõrkadena ja riik ei kaitse neid - tihti politsei ei võtaks nende häält eriti tõsiselt. Nii elatakse välja oma agressiivsust ja matšolikku võimukust naiste peal," ütles ta.

Kölni sündmused olid Udrise sõnul häbiväärsed ja kahetsusväärsed. 

"Mis iganes põhjustel see Kölnis juhtus, ma arvan, et seal oli tegu sellega, kus üks isik või grupp või kamp hakkas lollitama või kedagi kiusama ja sellega läksid ülejäänud inimesed kaasa. Aga kahjuks määrivad nad kogu suure inimgrupi ehk sisserändajate maine ära. Nii et ma arvan, et üle Euroopa on päris palju neid sisserännanuid, kes mõistavad toimunu hukka. Arvan, et üldistada on väga ohtlik, olenemata sellest, et juhtunu on väga kahetsusväärne," rääkis Udris.

Poliitikute reaktsioon juhtunule saadab tema sõnul tugeva sõnumi kõigile sisserännanutele ja pagulastele ehk poliitikud peavad ütlema, mis on Euroopas normaalne ja mis vastuvõetamatu.

"Ma arvan, et pagulasi peaks kindlasti koolitama meie kultuuriliste erinevuste osas. /.../ Selle asemel, et manitseda naisi, tuleks pigem koolitada mehi, kuidas naisi austada," märkis ta.

Kölni politsei on saanud seoses aastavahetusel toimunud seksuaalsete rünnakutega ligi 600 avaldust.

Toimetas
Merili Nael

Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Lisa uus kommentaar