Spolitis: on eeldus, et Läti muutub igavaks Põhjala riigiks

Video
19.09.2011 22:41
Rubriik: Välismaa
Politoloogi ja Läti asekaitseminister Veiko Spolitise sõnul üle öö Lätis uut poliitilist kultuuri ei sünni, kuid eeldused selleks on.
"Uue poliitlise kultuuri sünniks tuleb Lätil tööd teha ja jätkata. Uue koalitsiooni kvaliteedist saame palju täpsemalt teada, kas uus poliitiline kultuur tuleb," ütles Spolitis ETV saates "Välisilm".

Ta lisas, et keegi ei osanud veel kaks nädalat tagasi ette kujutada, et oligarhid jäävad Läti parlamendist eemale. "Eeldused ilma oligarhideta normaalse poliitilise kultuuri väljaehitamiseks Lätis on tõesti olemas," märkis ta.

Seda, kui palju on koalitsiooni pääsevad erakonnad oligarhide poolt mõjutatavad, on Spolitise hinnangul raske öelda. "Ma tuletan meelde, et järgmise aasta 1. jaanuarist hakatakse Läti erakondasid viimasena Euroopa Liidu riikidest rahastama riigieelarvest. Selle seadusandluse puudumine võimaldas selliste taskuerakondade olemist," selgitas Spolitis, et seadusemuudatustega võib oligarhide mõju erakondadele väheneda.

Spolitis rõhutas, et kui oligarhid on parlamendist väljas, saab Läti lõpuks alustada normaalse poliitilise maastiku loomist. "Elame-näeme, aga ma arvan, et on eeldused, et Läti hakkaks tõesti muutuma, nagu Eestigi, igavaks Põhjala riigiks," märkis Spolitis.
Toimetas
Merili Nael


Samal teemal

Kommenteeri

reCaptcha:

täna etv-s

täna vikerraadios