Putin ründas teravalt Eestit ja Lätit

27.02.2012 13:03
Rubriik: Välismaa
Venemaa peaminister ja tõenäoline tulevane president Vladimir Putin lubas, et Venemaa hakkab otsustavalt kaitsma kaasmaalaste õigusi välisriikides ning ründas konkreetselt Eestit ja Lätit.
Ajalehes Moskovskije Novosti avaldatud pikas artiklis "Venemaa ja muutuv maailm", mis on pühendatud välispoliitikale, kirjutas Putin alapealkirja "Kaasmaalaste toetamine ja humanitaarmõõde" all, et austuse riigi vastu määrab ära ka see, kuidas riik suudab kaitsta oma kodanike ja kaasmaalaste õigusi ja huvisid välismaal.

"Me hakkame kõige otsustavamal viisil taotlema, et Läti ja Eesti võimud täidaksid autoriteetsete rahvusvaheliste organisatsioonide arvukaid soovitusi rahvusvähemuste üldtunnustatud õiguste järgimise suhtes.  "Mittekodanike" häbiväärse staatuse olemasoluga ei saa leppida. Ja kuidas võibki leppida sellega, et  iga kuues Läti elanik ja iga kolmeteistkümnes Eesti elanik on kui "mittekodanikud" ilma jäetud põhilistest poliitilistest, valimis- ja sotsiaalmajanduslikest õigustest ning õigusest vabalt kasutada vene keelt," kirjutas Putin.

Putini sõnul demonstreeris rahvusvahelisele üldsusele kõike seda ka äsja Lätis toimunud rahvahääletus vene keele staatuse üle, millel osalema "jälle ei lubatud enam kui 300 000 "mittekodanikku". /---/ Aga rahvusvahelised  organisatsioonid, mis on vastutavad üldkehtivate demokraatlike standardite järgimise eest, oleksid otsekui suu vett täis võtnud."
Toimetas
Heikki Aasaru


Samal teemal

Kommenteeri

reCaptcha:

tulekul

esmaspäeval vikerraadios

VÄRSKED UUDISED

Viimase 24h uudised