Romney valis asepresidendikandidaadiks Paul Ryani

Video
Paul Ryan ja Mitt Romney Reuters/Scanpix
11.08.2012 10:21 Uuendatud 20:44
Rubriik: Välismaa
USA vabariiklaste presidendikandidaat Mitt Romney nimetas täna oma asepresidendikandidaadi, kelleks sai Wisconsini kongresmen Paul Ryan.
Romney tegi oma otsuse avalikuks täna Virginia osariigis Norfolkis, vahendasid BBC ja ERRi raadiouudised.

42aastane Paul Ryan esindab Wisconsini osariiki ja juhib USA esindajatekojas eelarvekomiteed. Analüütikute hinnangul toob Ryan Romney kampaaniasse nooruslikku energiat ajal, mil partei valmistub Tampas toimuvaks kongressiks, kus Romney nimetatakse ametlikult partei presidendikandidaadiks.

Ryan on Romneyle ka tugev trump majandusküsimustes. Ryan pooldab jõulisi riigi kulutuste ja maksude kärpeid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kaks aastat järjest on Ryan käinud välja oma nägemuse USA riigieelarvest. See vastandub president Barack Obama poliitikale ja kõneleb maksude, pensionide ja toiduabikulude vähendamisest ning USA tervishoiusüsteemi reformist. "Meie eest on kaks valikut: kas me tahame minna edasi seda rada mööda, mis meie ees praegu on, mille president Obama on meile seadnud - riigivõlg, rahvas kahtleb ja kahaneb? Või valime uue presidendi, kes fiskaalprobleemid kontrolli all hoiab," rääkis Paul Ryan.

Ryanit toetab muuhulgas ka konservatiivne USA teepartei liikumine, kes teeb kampaaniaid kõrgete maksude ja suure riigiaparaadi vastu. Poliitikakommentaatorid usuvad, et Ryani kaasamine muudab tööpuudusele, majandusele ja kärbetele keskenduva USA presidendikampaania debati veelgi tulisemaks.

"Paul Ryan on rokkstaar konservatiivide hulgas. Ta juhib esindajatekoja eelarvekomiteed ja on väga tugev vastane. Sisuliselt on ta Mitt Romney majanduslik aju. Tema alternatiivsed eelarveettepanekud on saanud osaks vabariiklaste programmist," selgitas uudisteagentuuri AP poliitikatoimetaja Phil Elliott.

Demokraatide esindajatekoja saadiku Pricey Harrisoni hinnangul hävitaks aga Romney ja Ryani eelarve hariduse igal tasandil.

Sel nädalal avalikustatud viimaste arvamusküsitluste järgi on Barack Obama Mitt Romney ees edumaad veidi suurendanud.
Toimetas
Inga-Gretel Linkgreim, Merili Nael


Samal teemal

Kommenteeri

reCaptcha:

täna etv2-s

täna klassikaraadios

VÄRSKED UUDISED

Viimase 24h uudised