Mikko: Moldovas tuleks korraldada uued valimised

Video
13.04.2009 22:19
Rubriik: Välismaa
Europarlamendi saadik ja Moldova delegatsiooni juht Marianne Mikko arvates tuleks Moldovas kuulutada välja uued õiglased valimised.
"On tähtis, et uutel valimistel oleks kaasatud kogu Moldova elanikkond," ütles Marianne Mikko "Välisilmale" antud intervjuus.

Europarlamendi saadiku arvates tuleb kindlasti Moldova valimiste hääletustulemused üle lugeda. "Üle tuleb vaadata ka valimisnimekirjad. Põhiline küsimus on see, kes ja kuhu valimisnimekirjas paigutus. Praegu on nimekirjas ka surnud hinged," selgitas Mikko.

Ta kinnitas, et alguses olid valimistulemuste vastu protesteerinud enamuses noored vanuses 14 kuni 24 aastat. "Algul oli see noorte protest valimistulemuste vastu. Nad ei nõudnud väga palju, õhus oli spontaansust, see ei olnud organiseeritud asi," rõhutas Mikko.

Ta lisas, et provokaatorid olid samuti demonstrantide hulgas, kuid politsei oli nende suhtes liiga tolerantne.

Mikko rõhutas, et ka Eesti saaks Moldova heaks palju teha. "Moldova on kuulutatud üheks meie välisabi prioriteediks. Meie aktiivsus on seni olnud liialt Gruusia suunal. Oleks õiglane aidata seda, kes on ka väike ja hetkel Euroopa kõige vaesm riik," sõnas Mikko.
Toimetas
Merili Nael


Samal teemal

Kommenteeri

reCaptcha:

täna etv-s

täna vikerraadios