Obama kutsus valimiskampaania rahastajad sünnipäevapeole

4.08.2012 20:16
Rubriik: ERR maailmas
USA president Barack Obama tähistab täna oma 51. sünnipäeva. Ametliku sünnipäevapeo otsustas ta korraldada tõelise poliitikuna, kutsudes sinna mitte sõpru, vaid tema kampaania heldeid toetajaid.
President Barack Obama otsustas kampaaniaürituseks muuta ka oma sünnipäeva. Ametlik pidu ei toimu küll täna, presidendi tegelikul sünnipäeval, mille ta veedab koos perega USA riigipeade maaresidentsis Camp Davidis, vaid tuleval pühapäeval Chicagos. Et sellel osaleda, tuleb presidendikampaaniale teha märkimisväärne rahaline annetus, vahendasid ERRi raadiouudised.

USA ajakirjandus on Obama otsusest üsna jahmunud. Tänane New York Times kirjutab pealkirja all "Hinnalipikuga sünnipäev", et see pidu märgib järjekordset teetähist presidendi ja ta abikaasa suhtumises - kui varem eelistasid nad vägagi privaatsust, siis praegu paistab, on nad valmis sellest poliitiliste dollarite nimel loobuma.

USA Today märgib, et vabariiklaste seas on Obama sünnipäevaplaan tekitanud kriitikat ja küsimusi, kas isikliku elu sündmusi oleks siiski võimalik tähistada, muutmata neid kampaaniale rahakogumiseks, millega president on viimased aastad aktiivselt tegelenud.

Televõrk MSNBC nendib, et Obama kampaania on kutse saamise või ostmise sünnipäevale muutnud väga ihaldusväärseks, kinnitades, et pidu tuleb erakordselt lahe, näiteks musitseerib seal Stevie Wonder.

New York Times'i sõnul on lähikuudel huvitav vaadata, kuidas suhtuvad taolisse lähenemisse ameeriklased, kes on seni küsitlustes kõige enam hinnanud Obamat kui isiksust - head pereisa ja usaldusväärset liidrit, kelle jaoks ei ole poliitika kõik. Kui USA esimene perekond on valmis raha kogumise nimel avama ka seni väga kiivalt suletud Chicago koduuksed, siis kui kaugele nad valimiste eel võivad veel minna, et kampaaniale raha saada, küsib New Yorgi suurleht.

Obama meeskond ennustas seekordse kampaania alguses, et valimiste eel suudetakse koguda vähemalt miljard dollarit. Nüüd nendivad Ühendriikide vaatlejad, et presidendi toetajad ei ole enam nii helded, kui ta esimese kampaania ajal ning tõenäoliselt ei suuda Obama ületada oma eelmistel valimistel püstitatud rahakogumisrekordit - 750 miljonit dollarit. Et vähemalt sellegi summani jõuda, püütaksegi kasutada, näib et igasuguseid meetodeid, pannes müüki ka presidendi sünnipäeva.
Toimetas
Merili Nael

Samal teemal

Kommenteeri

reCaptcha: