Stubb tahaks Eesti võimalikult tugevalt Põhjamaade koostööga siduda

5.03.2012 22:56
Rubriik: ERR maailmas
Soome Euroopa ja väliskaubandusminister Alexander Stubb, kes on olnud üks peamisi Põhjala koostöö taaselustajaid, usub, et sellesse paati on asja ka Eestil ja eestlastel.
"Eesti on omal viisil, isemoodi, Põhjamaa ja ma tahaksin näha Eestit nii tugevasti seotuna põhjamaade koostööga kui üldse võimalik. Ehk kõik need mõtted, mida näiteks president Ilves või välisminister Paet on esitanud Eesti seisundist Põhjamaana, on minu meelest arutamist väärt," rääkis Stubb ETV saatele "Välisilm" antud intervjuus.

Ta lisas et nii Soomes kui Rootsis näevad paljud inimesed Eestit ühena Põhjamaadest, suhtumine on positiivne.

"Mina, teadagi, armastan Eestit, see on olnud mulle alati väga lähedane maa ja ma olen tajunud Eestit alati rohkem Põhja- kui Baltimaana," lausus Soome minister.

Eurokriisi osas on Stubb optimist, uskudes, et halvim on juba möödas. Peamise murelapse staatusse tõusnud Kreekalt  tuleb tema sõnul nõuda karmi distsipliini, samas vältides ennatlikke otsuseid Kreeka euroalast või koguni Euroopa Liidust väljaheitmise kohta.

"Soome hoiak on praegu olnud mõneti karmim varasemast ning see karmus on minu meelest täiesti õigustatud. Oleme ühes paadis selliste riikidega nagu näiteks Saksamaa, Holland ja ka Eesti ehk me tahame kõigepealt, et karmistataks reegleid ja pärast seda võib panustada ka kasvule. See on olnud meie lähtepunkt. Ehk kui lepitakse kokku, et majandust tuleb hoida korras, siis me tahame ka selliseid reegleid, et seda tehtaks," rääkis Stubb.

Tema arvates peab Kreeka ilmtingimata jääma euroalasse ja kui kreeklased viivad ellu neilt nõutavad strukturaalsed reformid, arenevad asjad hästi.

"Kui nad vaatavad oma majandusprobleemidele läbi sõrmede, on olukord pikas perspektiivis keeruline. Aga ilmtingimata peavad nad jääma euroalasse," kinnitas Stubb.
Toimetas
Karin Koppel

Samal teemal

Kommenteeri

reCaptcha: