Tallinna keskraamatukogu programm on 10 aastat laste suve sisustanud

8.08.2012 20:04
Rubriik: uudised.err.ee
Tallinna keskraamatukogu lugemisprogramm "Suvi raamatuga" on aidanud laste suve sisustada juba kümme aastat.
Täna toimub Tammsaare pargis laste lugemisprogrammi "Suvi raamatuga 2012" lõpetamine, vahendasid Klassikaraadio kultuuriuudised.

Laste lugemissuve on Tallinna keskraamatukogus korraldatud alates 2002. aastast, pakkudes seeläbi juba kümne aasta jooksul uute raamatute avastamis- ja lugemisrõõmu ligi paarituhandele lapsele.

Programmis osaletakse lausa perekonniti koos õdede ja vendadega ning paljud lugejad on korraldajatele tuttavad juba eelmistest aastatest. 2012. aastal liitus lugemisprogrammiga 336 last, neist edukaid lõpetajaid oli 191.

Traditsiooniliselt sai lugemisvara valida nii eesti- kui venekeelsete lasteraamatute hulgast. Eestikeelsetest raamatutest osutusid kõige menukamateks Kätlin Vainola "Suvevaheaeg
koolis", Wimberg "Rokenroll" ja Ilmar Trulli "Väike viisakas kärbes".

Tammsaare pargis toimuvale juubelihõngulisele lugemissuve lõpetamisele on oodatud kõik need lapsed, kes lugesid läbi vähemalt 10 raamatut, vastasid loetu kohta küsimustikule ja joonistasid raamatute põhjal pildid. Lõpupeol tänatakse osalejaid, auhinnatakse parimaid
joonistajaid ja staažikamaid programmis osalejaid.

Valikut lugemisprogrammile laekunud joonistustest saab 8. augustist vaadata Tallinna keskraamatukogus. Alates septembrist on näitus väljas Kännukuke raamatukogus.
Toimetas
Merili Nael

Kommenteeri

reCaptcha: