Tartus esietendub Ivar Põllu lavastus "Naised valitsevad maailma"

Video
(Foto: ERR)
8.08.2012 9:49 Uuendatud 22:03
Rubriik: uudised.err.ee
Tartus Raadi vanal lennuväljal esietendus kolmapäeval Ivar Põllu uuslavastus "Naised valitsevad maailma ehk Opus Geographicum".
Ükskõik, mida eestlased ka ise ei arva, peetakse meie kaubamärgiks siiski noori naisi, kellele meeldivad välismaalased. Ivar Põllu muusikaline lavastus "Naised valitsevad maailma" näitabki väikest ühiskonda, naiste küla, väljastpoolt tulevate meeste silme läbi, kuidas mehed püüavad seda küla vallutada ja kultuursemaks muuta ning kuhu see kõik välja viib, teatas Tartu Uus Teater.

Lisaks mahub lavastusse ka palju rõõme meeste ja naiste vaheliste erinevuste taasavastamisest.

"See, mis meil siin on, ongi naiste endi kehtestatud maailm, kus nad elavad oma harmoonilist elu ja kus nad mehi kasutavad ainult selleks, milleks mehi päriselt vaja on. Mehed tulevad, mehed lähevad. Kevadel lähvad mahlad liikvele, mehed tulevad, teevad oma töö ära, toovad kultuuri, ehitavad midagi valmis, sügisel lähvad jälle minema," selgitas lavastaja Ivar Põllu "Aktuaalsele kaamerale".

Osatäitjad usuvad, et argipäeva taoline ühiskonnamudel siiski ei passiks, sest läheks raskeks, kui kõik lasuks vaid naiste õlgadel. Kuid mõtlemisainet peaks tükk siiski pakkuma.

"See on egovaba ühiskond, kõik toimib selle pealt, et igaüks teab oma kohta, ei anna kunagi kellelegi teisele hinnangut, on harmoonia. Naistel võib-olla päriselt ei ole see nüüd nii lihtne kätte tulema. Ideaalis see loomulikult oleks suurepärane, et kõik teavad, kes nad on, kõik elavad hetkes, loomulikult see oleks väga tore, aga ma kardan, et praktikas see ei kuku nii välja," rääkis näitleja Piret Simson.

Lavastaja Ivar Põllu, muusika Tauno Aints, kunstnik Kristiina Põllu. Mängivad Maarja Jakobson, Kristel Leesmend, Katrin Pärn, Malle Pärn, Piret Simson, Ragne Pekarev, Maria Soomets, Janek Joost, Robert Annus, Helgur Rosenthal, Madis Kalmet ja Evald Aavik.

Naiste maailmavalitsemist saab Raadi lennuväljal jälgida 10 augustiõhtul. Tulevikus peaks aga naiste külast saama Eesti Rahva Muuseumi uus kodu. Lavastus on valminud Tartu Uue Teatri ja Eesti Rahva Muuseumi koostöös.
Toimetas
Inga-Gretel Linkgreim, Merili Nael


Samal teemal

Kommenteeri

reCaptcha: