Püstitati ühe miili paigaltstardiga lõppkiirusvõistluse Eesti rekord

Video
(Foto: ERR)
11.08.2012 22:41
Rubriik: Varia
Haapsalu lähedal Kiltsi lennuväljal sõideti täna sõiduautoga üle 300 kilomeetri tunnis ja püstitati ühe miili paigaltstardiga lõppkiirusvõistluse Eesti rekord.
Rekordi 326 km/h püstitas Maksim Zolotarjov Toyota Supraga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tänane rekord pole aga Zolotarjovi sõnul lagi. "Kui oleks lõputu otsetee, siis ma arvan, et 400 km/h saaks kätte," märkis ta, kuid lisas, et ta ei taha niisuguse kiirusega riskeerida. "Hirmus on! Elu on tähtsam ja tehnika on tehnika ning niimoodi riskeerida pole alati tahtmist."

Ühe miili kiirusvõistlusi peetakse 2007. aastast. "Võistlus seisneb selles, et kes saavutab 1609 meetri peal kõige suurema lõppkiiruse," selgitas AS Mile võistluse peakorraldaja Indro Päll.

Kui eelmisel aastal oli rekord 319 km/h, siis tänavu see ületati. Seesuguseid kiirusi arendatakse veidi kiiremaks tehtud tavaliste tänavasõiduautodega. "Lihtsalt suuremad turbod ja ja muid asju järgi aidatud, lihtsalt autod on nii võimsaks ehitatud," ütles Päll.

Kui räägitakse kiirendusvõistlustest, siis meenuvad kohe ka uljad noorukid, kes maanteel gaasi põhja vajutavad. AC Mile'i võistluse korraldaja sõnul loodab ta just seda, et kiirusearmastajad elavad end välja võistlustel, mitte tänavail.

"See on ka selle võistluse üks eesmärke olnud algusest peale, et tuua inimesed turvalisse keskkonda, kus on võimalik oma autot proovida, mitte teha seda tänava peal," kinnitas Indro Päll.

Tänasel võistlusel oli 70 osalejat. Paar kihutajat olid tulnud ka Lätist, Soomest ja Rootsist.
Toimetas
Merili Nael

Kommenteeri

reCaptcha: