Virumaa ettevõtja laiendab oma kitsefarmi Baltimaade suurimaks

ERR
5.03.2013 22:10
Rubriik: Varia
Ida-Virumaal Konjus asub Eesti ja Läti suurim kitsefarm, kus on praegu umbes 270 kitse, kuid suveks kasvab nende loomade arv neljasajani.
Omanik Martin Repinski kavatseb oma farmi muuta Baltimaade suurimaks kitsefarmiks. Kitsefarme on Eestis alla kümne. Martin Repinski avas tänapäevase farmi eelmisel aastal, olles teinud selleks seitse aastat ettevalmistusi. Kitsepiim on Virumaal populaarne. Praeguse päevatoodangu müügiga pole mingit probleemi, aga tulevikus on vaja toodangut mitmekesistada. See tähendab, et tuleb hakata tootma juustu ja kohupiima, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Repinski rääkis, et juba katsetatakse erinevaid juustusorte ning on tellitud juustuvannid. "Need on universaalsed vannid, millega saab nii juustu kui ka kohupiima teha."

Hiljuti toodi farmi kaks eksootilist looma, kelle päriskodu on Andide mäed Lõuna-Ameerikas. Need on alpakad, keda Euroopas peetakse villa saamiseks, aga nad on ka niinimetatud ravitoimega loomad, kellega suhtlemine mõjub hästi näiteks raske iseloomuga lastele.

Kitse- ja veisekasvatusele lisaks tahabki Repinski arendada turismitalu, kus on ka hobused ning võimalus sõita kombaini ja traktoriga. See, et lapsed ei suhtle koduloomadega, ei ole tema arvates hea.
Toimetas
Sven Randlaid

Kommenteeri

reCaptcha: